Таку новацію Кабінет міністрів прописав у проєкті бюджету України, який ухвалено в першому читанні. Насамперед постраждають бюджетники, багато з яких справді отримують мінімалку. Але загалом від цього постраждають усі: рівень зарплат у тіні лише зростатиме, бюджету Пенсійного фонду на значне зростання надходжень розраховувати не доводиться.
«40% застрахованих платять податки з мінімальної зарплати. Значить, фонд оплати праці буде заморожено, а це джерело наших місцевих бюджетів. І паралельно це завдає удар по Пенсійному фонду», – пояснив ексміністр соцполітики Андрій Рева.
Чому потрібно підвищувати мінімалку?Міжнародна організація праці рекомендує встановити розмір мінімальної зарплати лише на рівні близько 60% середньої. Наразі в Україні це понад 9 тис. грн. Це дає змогу зменшити рівень бідності. А в Україні це також призвело б до скорочення тієї частини зарплати, яка сплачується в конверті.
Зібрані гроші – ресурс для Пенсійного фонду, медицини, оборони, зарплат бюджетників і т.д.
Як постраждають пенсіонери?Український закон зобов’язує державу виплачувати пенсії у розмірі не менш ніж 40% мінімалки для тих, хто виконав вимоги щодо стажу та досяг 65-річчя. Якби мінімалку встановили на рівні в 60% середньої зарплати, такі пенсіонери гарантовано отримували б не менш ніж 3680 грн пенсії. А з тими показниками, які заклав Кабмін, отримають лише 2680 грн.