Рішення він оголосив під час доповіді головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Про це інформує видання, посилаючись на власні джерела.


Заборона обмежує конституційні права громадян

Володимир Зеленський на засіданні з військовими заслухав доповідь Валерія Залужного щодо дозволів для військовозобов’язаних покидати межі місць проживання. Президент звернув увагу на те, що суб’єктом формування державної політики в цьому питанні є Міноборони, а обмежувати конституційні права громадян під час воєнного стану може уряд своїми актами.

Президент доручив скасувати ухвалений Генштабом порядок з метою його доопрацювання зі збереженням обороноздатності країни,
– повідомляє видання.


Що цьому передувало

Напередодні у Генштабі ЗСУ заявили, що військовозобов’язані чоловіки в Україні не зможуть вільно їздити в інші області країни. Для цього потрібно отримати відповідний дозвіл.

Водночас там пояснили, що вимога не є новою. Відповідне обмеження регулює норма Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», який чинний з 1992 року. Тому українців закликали «не розганяти зраду».

Відтак виїзд без дозволу забороняється:

  • призовникам;
  • військовозобов’язаним;
  • резервістам.

Вони не мають права покидати місце проживання без дозволу керівника Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. У Генштабі розробили Порядок надання дозволу громадянам України. Відповідний документ надається на термін від 30 діб до року. Усе залежатиме від категорії військовозобов’язаного.