Реєстр українських олігархів

Данілов розповів, що за законом, у травні мали затвердити на засіданні РНБО положення про реєстр олігархів. Таке засідання відбулося, РНБО проголосувала за положення.


Думаю, найближчим часом з’явиться указ президента з цього приводу. І цей реєстр буде обов’язково. Інша річ – хто в ньому буде, в який спосіб це відбуватиметься і чи є в нас сьогодні час приділяти цьому питанню максимальну увагу,
– каже секретар РНБО.

Він наголосив, що ми маємо діяти за законом.

Данілов про російських олігархів

Секретаря РНБО турбує, щоб у цей реєстр не довелось впроваджувати нових олігархів. Мовиться про російських. Данілов звернув увагу, що зараз йде потужна хвиля наративів щодо просування сюди російських олігархів.


Чомусь вважається, що російські олігархи будуть для нас великою перемогою. З якого переляку? Люди, які все життя допомагали Путіну і фінансували російську армію, хочуть перефарбуватися? Хтось каже про гроші,
– зауважив посадовець.

Данілов твердо переконаний, що неможливо казати про гроші, коли ці «покидьки вбили 383 дитини». Він упевнений, що всім тим, хто говорить про російських олігархів, треба поставити фото цих дітей. Нехай дивляться на них щодня, а потім ведуть якісь переговори з російськими олігархами.

Про яких російських олігархів може йти мова

Можливо, що Данілов має на увазі російського олігарха українського походження Михайла Фрідмана. Той, за словами голови НАЗК Олександра Новікова, думає над можливістю отримати українське громадянство.


Також була інформація, що Фрідман консультується з українською владою щодо перереєстрації активів в Україні.

Серед активів Фрідмана є Альфа-банк, частка в німецькій нафтогазовій компанії Wintershall DEA, телекомунікаційна компанія VEON, російська торговельна компанія X5 Retail Group.