Як українські ЗМІ висвітлюють події в економіці?
Багато видання щодня публікують новини, авторські статті з аналітикою поточних подій в Україні та світі Крім цього можна знайти розслідування чи історію успіху. У деяких розділах транслюють публікації політиків та громадських діячів. У топі найпопулярніших економічні аналітики, бізнесмени та багато інших авторитетних людей, до думки яких прислухаються люди. Але інколи економічні новини, які читаємо поряд із щоденними новинами не завжди відповідають дійсності.
Якість та достовірність економічних репортажів в українських ЗМІ
Якість ЗМІ – одна з основних проблем, з якими стикаються ЗМІ не лише в Україні, а й у більшості інших країн світу. Працювати у ЗМІ непросто в країні, де економічні та політичні проблеми не припиняються вже багато років: друковані та електронні видання стикаються з проблемами виживання, що просто неможливо без належного фінансування. А редакційна політика спонсорів часто зовсім не сумісна з обєктивністю та достовірністю.
За часи незалежності в нашій країні вишикувалася ціла система провідних ЗМІ, які фактично контролювалися кількома олігархами. Саме ці ЗМІ так і не стали самостійними, впливаючи на соціальний інститут. І сьогодні вони залишилися лише засобом збільшення політичного капіталу обмеженого кола осіб. Неможливо у цьому світлі вимагати ефективного виконання головних функцій.
Багато ресурсів дають не завжди об’єктивну подачу інформації і це виправдовують вадами інформаційної сфери. Крім цього, вважають таку позицію «відповіддю» на російському мас-медіа. Але українська аудиторія не має доступу до всіх ресурсів РФ (наприклад, телеканалів).
Що робити?
Зараз ЄС надає кошти на підтримку економіки України в умовах повномасштабної війни, проте їх не завжди достатньо, особливо для контролю за ЗМІ. В Україні суттєво зросли витрати на оборону, а крім того, побільшало пільговиків, одержувачів різної державної допомоги (наприклад, для ВПО); на поновлення зруйнованої інфраструктури. Водночас закрилося багато підприємств, які сплачували податки до бюджету. Звісно, винна у цьому лише росія. Однак очевидно, що і це все пропагандистські ресурси просто не беруть до уваги. Існують численні свідчення російського сліду в ЗМІ. Вони або безпосередньо задіяні, або передруковують смажені факти, не перевіряючи достовірність. Настійно рекомендуємо дотримуватися основних принципів:
- Читайте економічні та політичні актуальні новини від авторитетних видань, але перевіряйте отриману інформацію. Наприклад, інформацію щодо інфляції можна перевірити на сайті Держстату України. Або новина про банкрутство банку – на сайті Національного банку України.
- Правильно аналізуючи інформацію будь-якого видання про політику України політичного видання читач може адекватно реагувати на ситуацію і навіть уберегти себе від багатьох проблем.