Як купити газ на електронних торгах?

Як купити газ на електронних торгах?

Тендер на газ в Україні дав можливість для отримання необхідного рівня прозорості в таких угодах. Починаючи з 2016 року тендери здійснюються на торгах при використанні системи Прозорро. Це дозволяє отримати повноцінний рівень конкуренції всім учасникам на рівних правах. Газ є важливим товаром не лише для виробництва, а й для жителів України загалом.


Як знайти тендери для участі?

Підприємства державного рівня проводять публікацію оголошень на сайті Прозорро. Для цього використовуються спеціальні майданчики, на яких необхідно провести реєстрацію. Ці дії дозволяють скоротити навантаження на основний сервер за масового напливу відвідувачів. Всі майданчики одержують акредитацію від Прозорро, що дає можливість для приєднання до Центральної інформаційної бази.

Знайти готові до проведення аукціону тендери можна у розділі «Нафтопродукти, паливо, електрика та інші джерела енергії». Перейшовши в цей розділ, можна провести ручний пошук за всіма готовими пропозиціями та ознайомитися з кожною з них докладніше в описі. Додатково існують і два інші способи.


  1. Повідомлення. Ця опція налаштовується у власному кабінеті на майданчику. Для цього використовуються фільтри. З їхньою допомогою можна провести корекцію позицій для отримання лише необхідних повідомлень. За бажанням можна істотно розширити зону пошуку або зробити її максимально вузькою. При появі оголошення з потрібними вимогами користувач отримає повідомлення про нього на електронну пошту та в особистому кабінеті.
  2. Ключові слова. Цей варіант підходить для швидкого пошуку без налаштування повідомлень. У рядок пошуку потрібно ввести всі необхідні слова для відсіву. Система при виборі вільно орієнтуватиметься на них та істотно скоротить область видачі.

Обидва варіанти дозволяють не витрачати багато часу на пошук, що істотно спростить роботу з джерелом. Майданчики дбають про комфорт роботи та наявність інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу.

Особливості участі у тендері

За участю у тендері на газ система може визначити переможця самостійно. Вона вибирає того учасника, який запропонував найвигідніший варіант ціни на конкретну пропозицію. Ключовий вибір – низька ціна. Після виграшу аукціону учасники підписують договір. Для завершення тендеру замовник завантажує проскановану копію договору з усіма печатками та підписами.


Усі учасники державних закупівель мають пройти перевірку. Це необхідно для ідентифікації дійсності підприємства. Саме собою законодавство України передбачає наявність обмежень щодо участі. До чорного списку потрапляють лише компанії, які були викриті у корупційних діях. Для проходження перевірки компанія повинна підтвердити три моменти:

  • має державну реєстрацію;
  • організація не має боргових зобов’язань чи недосконалих угод;
  • компанія не перебуває у кризовому становищі й має стабільність у сфері фінансів.

Щоб прочитати більше про те, як купити газ на електронних торгах, можна пройти на сторінку Української Універсальної Біржі https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/tsina-na-derevinu-graba-ii-vlastivosti-ta-osoblivosti-realizatsi/ . Тут можна знайти розгорнуті відповіді на всі запитання.


Залиште свій коментар