Однак про це додатково повідомлять, заявив радник глави ОП Михайло Подоляк в ефірі 24 каналу.
Військові потребуватимуть ротації
Подоляк нагадав, що війна не закінчилась. Бої – вкрай інтенсивні. Він зазначив, українці мають розуміти, може настати час, коли знадобиться додаткова мобілізація певних військових спеціальностей. Крім того, бійцям, які вже довго воюють, потрібно забезпечити ротацію.
Хлопці, які перебувають по 8 – 9 місяців на передньому краї, мають отримати ротацію,
– наголосив радник.
Проте він додав, важливо не нагнітати ситуацію. На вулицях нікого не хапатимуть, але, якщо людина переїхала з одного міста в інше, необхідно стати на облік.
Продовження мобілізації спрогнозувати складно
Раніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр зазначила, що складно спрогнозувати, чи буде продовжена загальна мобілізація у 2023 році. Це залежатиме від ходу війни та ситуації на передовій. Потребу визначатимуть військові.
- Нагадаємо, загальна мобілізація в Україні триває з 24 лютого 2022 року і періодично продовжується указами президента.
- Наразі її продовжено до 19 лютого 2023 року.
- До лав ЗСУ найперше відбирають особовий склад, який вже мав досвід проходження військової служби.
- Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявляв, що на блокпостах повісток не вручатимуть, оскільки вистачає добровольців. У ЗСУ відбиратимуть кращих з кращих.
- Схожі тези говорив й міністр оборони Олексій Резніков. Він зазначив, що наразі потреби у додатковій мобілізації в Україні немає.
- Цілком ймовірно, мобілізація в Україні буде продовжена до тих пір, поки не завершаться воєнні дії на території нашої країни.
Мобілізовані без досвіду проходять у навчальних центрах базову загальновійськову підготовку, яка триває протягом 30 діб. Мовиться про спеціалістів, які не потребують додаткового досвіду крім базового. Для складних спеціальностей, наприклад, гранатометників, потрібео ще 2 тижні навчання.