Відбілювання зубів

Відбілювання зубів

Напевно кожен, хто колись мріяв про бездоганну усмішку уявляв її білосніжною як у рекламі. Яким чином можна досягти такого ідеального білого кольору зубної емалі? Та які існують види відбілювання зубів і чим вони відрізняються?




Природний колір наших зубів варіює від біло-сірого до світло-жовтого. Це залежить від індивідуальних особливостей та спадковості. Також на колір зубів впливають такі фактори як тип харчування, кількість вживання кави, тютюнопаління, дотримання правил догляду (гігієни) за ротовою порожниною. 

Комусь свій колір зубів подобається, іншим хочеться сягнути ідеалу і отримати бездоганну посмішку, деякі люди помічають зміни кольору емалі з часом (наприклад, курці). Виправити колір зубів можна за допомогою відбілювання.


Професійне відбілювання зубів у Києві можна зробити за допомогою механічних, хімічних, фото- або лазерних методів. Такі види відбілювання зубів проводяться у клініці лікарем-стоматологом. Сьогодні можна освітлити емаль зубів на 8-10 відтінків.

Механічне освітлення проводиться за допомогою спеціальних насадок (або струму повітря та абразивних порошків) знімають зубний наліт, очищають та полірують зубну емаль. Такий метод є ефективним щодо запобігання розвитку карієсу та запалення ясен. Зуби стають світлішими, але всього на декілька тонів. Адже під час такої процедури саме зубну емаль не висвітлюють, а тільки ретельно очищають поверхню зубів та проводять полірування зубів за допомогою спеціальних порошків.


До механічних методів відбілювання також належить ультразвукове очищення зубів.

Хімічне відбілювання зубів відбувається при рівномірному нанесенні на зубну емаль спеціальних освітлюючих гелей на основі перекису водню або його похідних. Під час відбілювання ясна та губи захищають латексним покриттям. Перекис водню проникає вглиб пор зубної емалі та сприяє їх знебарвленню. Таким чином можна висвітлити емаль на 5-6 тонів.

Щоб досягти ще кращого ефекту відбілювання, гелі на основі перекису водню можуть бути активовані ультрафіолетовим, галогенним, світлодіодним випромінюванням або лазером

Під час такої активації відбувається швидкий розпад пероксидів із виділенням кисню. Таке відбілювання є більш ефективним та безпечним, адже скорочує тривалість процедури та контакт перекису з емаллю. 

Чи можна відбілити зуби вдома самостійно? 

На полицях аптек та спеціалізованих магазинів ви можете знайти відбілюючі пасти або гелі, лаки та олівці. Вони дійсно можуть освітлити зубну емаль на 1-2 тони. Однак, їх неконтрольоване і часте використання може спричинити шкоду. 

Часте використання високоабразивних зубних паст може пошкодити зубну емаль. Перед використанням гелів слід порадитись зі стоматологом, адже якщо ви маєте мікротріщини, пломби на передній поверхні зубів, коронки ви можете викликати підвищену чутливість зубів та їх нерівномірне забарвлення. До того ж зуби, що відбілюються не повинні мати каріозних змін, в іншому випадку, відбілювання буде дуже шкодити таким зубам. А це вже зовсім не те, на що ви розрахували.

Джерела:

  1. Рожко Микола Михайлович Ортопедична стоматологія, вид. 2-ге, виправ., доп. — К.: Книга плюс, 2008. — 575 с. 
  2. Кунин А.А., Васильева Л.В., Панкова С.Н., Кунин В.А. и др. Лазеротерапия стоматологических заболеваний: учеб.-метод.пособие.- Воронеж, 2008.- 99 с.
  3. https://dent-art.com.ua/profgigiena-i-otbelivanie/otbelivanie-zubov-zoom-4/
Залиште свій коментар