Верховний суд «розібрався» з нардепом Яценком, який назвав «кіборга» мародером та вбивцею

Верховний суд «розібрався» з нардепом Яценком, який назвав «кіборга» мародером та вбивцею

Вища судова інстанція України в особі Верховного суду поставила крапку в резонансній справі, відмовивши в розгляді касаційної скарги народного депутата Антона Яценка. Раніше «обранець» образив захисника донецького аеропорту Олега Герваса, назвавши його мародером та вбивцею, а воїн вирішив розібратися у правовому полі. На те, щоб остаточно домогтися справедливості, «кіборгу» знадобилося понад три роки.


Докладніше про ситуацію читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Оскарженню не підлягає


Рішення Верховного суду України у справі про образу «кіборга» Олега Герваса було опубліковано в реєстрі 5 листопада 2021 р.

«Касаційну скаргу Особа_2 (Антона Яценка. – Ред.) залишити без задоволення. Рішення Печерського районного суду в Києві від 23 січня 2020 року та постанову Київського апеляційного суду від 28 липня 2020 року залишити без змін. Постанова набирає законної сили, є остаточною та оскарженню не підлягає«, – говориться в рішенні Верховного суду.


Верховний суд відхилив касаційну скаргу депутата Яценка.

Про завершення тривалої епопеї повідомив на своїй сторінці у Facebook сам Гервас. «Касаційну скаргу депутата Яценка відхилено. Отже… Депутат Яценко має спростувати брехливі заяви на мою адресу. Дякую Всім за підтримку!» – написав «кіборг».

Олег Гервас повідомив про рішення Верховного суду.

Олег Гервас служив у 90-му батальйоні 81 бригади (Десантно-штурмові війська). Був одним із тих незламних воїнів – захисників ДАП, яких назвали «кіборгами». У 90-й батальйон потрапив разом зі звичайнісінькими хлопцями-добровольцями, яких зібрали з військкоматів. У грудні 2014 року «кіборг» був тяжко поранений на метеовишці Донецького аеропорту.


Олег Гервас у ДАП.

У чому суть скандалу

Він вибухнув наприкінці червня 2018 року, коли народний депутат Антон Яценко звинуватив Олега Герваса у «вбивствах мирних мешканців та мародерстві».

Перепалка в соцмережах могла б зійти нанівець, якби Яценко перепросив чи навіть заявив, що його сторінку у Facebook зламали. Проте народний обранець повідомив, що не відмовляється від своїх слів і не боїться, що Гервас може звернутися до суду. Гервас зі свого боку подав до суду позов про захист честі та гідності.

Антон Яценко у Facebook образив воїна

У січні 2020 року Печерський районний суд ухвалив рішення на користь Герваса та зобов’язав нардепа Яценка спростувати недостовірну інформацію, а також виплатити моральну шкоду (5 тисяч гривень). У липні того ж року Київський апеляційний суд залишив це рішення чинним.

Але Яценко не заспокоївся і звернувся до Верховного суду, однак і вищий судовий орган чітко дотримувався букви закону і залишив рішення на користь Герваса чинним.

«Кинув тінь не тільки на мене»

У коментарі OBOZREVATEL Олег Гервас, який зараз працює в Бельгії (м. Антверпен), розповів, що про рішення суду він дізнався з реєстру, оскільки навіть перебуваючи далеко від дому, постійно стежив за цим.

«Рішенням Верховного суду на мою користь я, звичайно, задоволений. Я розумію, що воно більше «декоративне», але все ж таки важливе. Домогтися перемоги, правди для мене було принциповим. Тепер Яценко повинен спростувати свої брехливі, брудні слова на мою адресу», – поділився Гервас.

На його думку, не можна залишати поза увагою безпідставні звинувачення на адресу воїнів АТО/ООС, волонтерів. «Яценко кинув тінь не тільки на мене, а й на весь наш підрозділ, в якому два Герої України. Як тільки починаються в суспільстві такі негативні явища, це може призвести до великої біди», – вважає Олег Гервас.

Захисник ДАП також розповів, що, незважаючи на рішення Верховного суду, Антон Яценко нітрохи не розкаявся. «Коли я скинув йому посилання на реєстр, той відповів мені, що «будь-який мародер і вбивця залишиться ним, скільки б не було рішень», – поділився «кіборг».

Листування з Антоном Яценком.

Олег Гервас вірить, що і через десятиліття українці пам’ятатимуть про подвиг захисників донецького аеропорту, незважаючи на спроби певних осіб переписати історію або висунути неправдиві звинувачення.

Антон Яценко став народним депутатом від виборчого округу №200 на Черкащині. З вересня 2019 року до лютого 2021 року він був членом депутатської групи «Партія «За майбутнє». У травні 2021 р. увійшов до складу фракції «Батьківщина» у Верховній Раді України.

Народний депутат Антон Яценко.

З його ім’ям було пов’язано безліч скандалів. Зокрема, у грудні 2019 року Рада повністю ліквідувала корупційну частину механізму оцінки вартості нерухомості – так звану схему Яценка.

Залиште свій коментар