Газ горить жовтим кольором: «Нафтогаз» назвав три причини

Газ горить жовтим кольором: «Нафтогаз» назвав три причини

У «Нафтогазі» стверджують: серед тьох причин, через які газ горить жовтим або червоним полум’ям, немає підмішування. Це, серед іншого, може бути наслідком звичайного забруднення плити.


Причин для горіння газу жовтим чи червоним кольором у «Нафтогазі» виділяють три. Ними є:

  • забруднена газова плита – треба почистити сопло пальника;
  • нестача кисню в приміщенні;
  • недостатній тиск у системі.

«Є легенда, що газ розбавляють повітрям – це неправда. Газ у трубі + повітря = вибух. До того ж хімічний склад газу контролюється на всіх етапах: від видобутку до транспортування споживачам», – зазначають в компанії.


Чому знижується тиск у системі

Нестача тиску в системі може утворитися внаслідок занадто сильного його зниження «на виході» – для споживачів. Справа в тому, що тиск у системі транспортування газу набагато вищий, ніж при надходженні в плиту або котел.


«Магістральними газопроводами газ транспортується під високим тиском. Для споживачів тиск знижується до рівня плити або котла», – пояснюють у «Нафтогазі».

Що робити при забрудненні плити


Якщо на одній плиті дві конфорки горять різними кольорами, то причина – у забрудненні плити. На відрегульованій і чистій конфорці газ горітиме рівномірним синім полум’ям.

«Якщо ви помітили проблеми з газовою плитою, зателефонуйте за номером 104. Викличте майстра, який зможе відрегулювати та почистити газове обладнання», – радить «Нафтогаз».

За звернення до облгазу доведеться платити

Крім цього в «Нафтогазі» радять звертатися за допомогою до облгазів. Надто ж, якщо плита почищена, приміщення провітрене, а полум’я все одно не блакитного кольору.

«Це означає, що проблеми із тиском у газовій системі. Це зона відповідальності облгазу», – зазначають у компанії.

Втім, перевірка може «влетіти» в круглу суму. Аби довести порушення стандартів, доведеться заплатити 10 тис. грн. Відшкодують же їх лише в тому випадку, якщо лабораторія доведе правоту клієнта.

При цьому, за словами голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, він ще не чув про випадки, коли споживачам вдалося пройти таку процедуру та отримати відшкодування. Механізм є, але на практиці він не застосовується.

Українці переплачують за газ тисячі гривень

В Україні вартість доставки газу (абонплата) злетіла майже вдвічі лише за кілька років. А для деяких сімей влітку суми у платіжках злетіли багаторазово.

Причиною такої стрімкої динаміки є запровадження в січні 2020-го плати за доставку газу. Її потрібно вносити щомісяця, незалежно від того, користувалися блакитним паливом, чи ні.

Як наслідок, сім’ї, які опалюють свій будинок газовим котлом, змушені платити значно більше. Так, лише за один рік, ще до газової кризи, витрати на газ для української родини взимку злетіли з 2151 до 2735 грн.

Більшість облгазів (їм платимо абонплату) належать мільярдеру Дмитру Фірташу. Офіційно його компанії заявляють про збитки і тепер просять Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг підняти їхні тарифи у кілька разів.

Причина – вони використовують технологічний газ, а він різко здорожчав. І за всіма чинними нормами та законом «Про ринок газу» вони мають право вимагати таке подорожчання.

Але щодо реалізації такого рішення є питання. Уникнути чергового зростання абонплати не вдасться, українці платитимуть улітку за газ дедалі більше. У результаті насамперед страждають малозабезпечені громадяни, які не можуть оформити субсидію.

 

Залиште свій коментар