Україна та Канада готуються до спрощеного візового режиму: деталі

Україна та Канада готуються до спрощеного візового режиму: деталі

Триває підготовка до спрощеного візового режиму між Україною та Канадою. Найближчим часом до України має завітати оціночна місія. Усі заходи координує українське МЗС.


Спрощений візовий режим між Україною та Канадою: що відомо

Питання лібералізації візового режиму між Україною та Канадою обговорили 3 червня український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та канадський посол Лариса Галадза. Про це повідомляє пресслужба МЗС.

Так, диппредставниця Канади підтвердила готовність сприяти направленню до України відповідної оціночної місії.


Ми прагнемо створювати дедалі більше можливостей вільного пересування світом для українських громадян. МЗС бере на себе координацію з українського боку процесу підготовки до спрощеного візового режиму з Канадою,
– зауважив, зі свого боку, Дмитро Кулеба.

Водночас він очікує, що канадська оціночна місія прибуде до України вже найближчим часом. Тут канадські дипломати мають:


  • визначити, наскільки є готовою Україна увійти до переліку країн, з яким діє спрощений порядок в’їзду на територію Канади;
  • окреслити подальші необхідні кроки.​
Читайте також:   Україна відновить міжнародне авіасполучення: названо дату

Додамо, що рішення щодо запуску спрощеного візового режиму з іншими країнами Канада ухвалює на основі приблизно 40 умов.

Ці умови розподіляють за семи основними напрямами:


  • соціо-економічні умови,
  • міграційні питання,
  • відповідність документів для подорожей,
  • міркування безпеки подорожей,
  • управління кордонами,
  • дотримання прав людини,
  • міркування двосторонніх відносин.

Наразі лібералізований візовий режим з Канадою мають громадяни 27 країн і громадяни країн ЄС.

Безвіз
З якими державами сьогодні Україна має безвіз / Інфографіка 24 каналу

Яку важливу угоду вже уклали Україна та Канада

У липні 2016 року дві країни підписали Угоду про зону вільної торгівлі. Набув документ чинність з 1 серпня 2017-го. Він, зокрема, відкрив для українських експортерів та товарів 98% канадського ринку.

Втім, обсяги торгівлі між двома державами досі залишаються незначними. Так, Канада навіть не потрапила у список 45 ключових торгівельних партнерів України у 2019 році, куди потрапили усі країни, які наторгували з нашою державою на понад 400 мільйонів доларів протягом минулого року.

Читайте також:   Зеленський заявив про другу хвилю коронавірусу і закликав Україну готуватися

У лютому 2019 року міністерка міжнародної торгівлі Канади Мері Енджі розпочала публічні консультації щодо вдосконалення вищезазначеної угоди. Завершилися вони у березні. Раніше спільне прагнення до модернізації домовленостей висловлювали канадський прем’єр Джастін Трюдо та український президент Володимир Зеленський. Крім того, станом на сьогодні проведено три раунди техконсультацій у формі відеоконференцій. Переважна більшість коментарів – на користь розширення угоди.

Наступним кроком є офіційне схвалення переговорів на політичному рівні, що може бути дещо ускладнено через COVID-19.

Україна та Канада передусім хочуть удосконалити окремі положення угоди та поширити її дії, зокрема на сферу послуг та/або інвестицій.

Залиште свій коментар