У Пентагоні заявили, що військові США не братимуть участі у бойових діях в Україні

У Пентагоні заявили, що військові США не братимуть участі у бойових діях в Україні

Військові США не братимуть участі у будь-яких військових діях в Україні. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін, виступаючи перед журналістами у Пентагоні, передає УНН.


Цитата

«Президент (Джо Байден — ред.) ясно дав зрозуміти, що не має наміру відправляти бойові частини в Україну з метою проведення бойових операцій», — сказав він.


Відповідаючи на запитання про те, чи можуть військові у разі потреби бути задіяні в евакуації американців із Києва Остін сказав, «не хочу робити припущення … ми готові до цілого спектру варіантів та діяльності».

Додамо


А на запитання, чи США надсилають додаткові сили в регіон Європи через Україну, Остін відповів: «Ми, чесно кажучи, не перекидали жодних військ».

Контекст


Українська влада та західні партнери в останні кілька місяців звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення та посилення російської дезінформації.

Головна вимога глави Кремля полягає в гарантіях від США та їхніх союзників, що НАТО не розширюватиметься далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

Росія виставила низку вимог щодо так званих “гарантій безпеки” до США та НАТО. Зокрема це стосується скорочення американських військ та озброєнь у Європі, а також відмови від подальшого розширення Північноатлантичного альянсу на схід за рахунок прийому в НАТО України та Грузії. Серія переговорів, що відбулася у Женеві, Брюсселі та Відні у січні, закінчилася, за словами Москви, “безуспішно”, що збільшує ризик ескалації конфлікту навколо України. Захід закликає Москву відвести війська від українського кордону та загрожує масштабними санкціями у разі можливого вторгнення.

26 січня США та НАТО передали Росії письмову відповідь на “гарантії безпеки”.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що планує найближчими днями обговорити з Лавровим відповідь США на російські “гарантії безпеки”.

Залиште свій коментар