У Києві виявили нові випадки штаму Дельта: лікарі закликали терміново вакцинуватися, щоб не померти

У Києві виявили нові випадки штаму Дельта: лікарі закликали терміново вакцинуватися, щоб не померти

В Олександрівській лікарні Києва виявлено шість випадків COVID-19 штаму Дельта. Дослідження провели завдяки спеціально закупленим лікарнею реактивам саме для діагностування цього типу вірусу.


Про це повідомили в пресслужбі Департаменту охорони здоров’я столиці. Там зазначили, що біоматеріал передали для підтвердження в Київський міський лабораторний центр МОЗ України.

Вік людей, у яких виявили Дельту, – від 21 до 73 років. Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург підкреслила, що новий штам агресивніший та вражає людей набагато швидше.


«Ми знаємо про штам Дельта більше не з практики, а із досвіду іноземних колег, з якими постійно спілкуються столичні лікарі. Він вирізняється високим рівнем контагіозності (заразливістю), коротшим інкубаційним періодом та агресивнішим перебігом», – розповіла Валентина Гінзбург.

У Департаменті охорони здоров’я наголосили, що кияни мають обов’язково вакцинуватися, бо тільки так можна убезпечитись від смерті.


«Вакцинація. Це те слово, яке має стати для кожного, хто зараз читає цей текст, найважливішим, аж доки ви не щепитеся. Припиняйте знаходити відмовки – «немає часу», «не хочу цю вакцину, хочу іншу»… Жодна важлива справа не варта життя. Кожна вакцина, яка зареєстрована в Україні, з великою ймовірністю захистить вас від смерті. Вакцинуйтеся! Зробіть це заради себе та близьких, які будуть потерпати від того, що ви страждаєте від хвороби або взагалі не зможете з нею впоратися, попри всі зусилля лікарів!» – резюмувала Гінзбург.

Швидка допомога в Україні

Мер Києва, Віталій Кличко нагадав, що з 23 липня 2 отримати вакцину можна буде в 117 пунктах щеплень, які розгорнуті на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги в усіх районах столиці. Вакцини – CoronoVac/Sinovac Biotech або Spikevax Moderna, які надає МОЗ України.


Нагадаємо, Дельта (B.1.617.2) – це новий варіант COVID-19, який уперше виявили в Індії восени 2020-го. По суті, це той самий індійський штам, однак віднедавна ВООЗ не використовує географічного найменування геномів коронавірусу. У деяких країнах цей варіант COVID-19 активно витісняє інші різновиди, демонструючи велику заразність.

Залиште свій коментар