Тука: Путін хоче відрізати Україну від морів і наплодити «республік». Інтерв’ю

Тука: Путін хоче відрізати Україну від морів і наплодити «республік». Інтерв’ю

У Кремлі не відмовилися від ідеї відновлення Російської імперії та повернення контролю над Україною. Спусковим гачком до провокацій і утворення нових «республік» на сході і півдні країни може стати офіційний вихід нашої держави з мінського процесу.
Як складову цього плану путінська Росія може планувати відрізання України від морів. Щоб не допустити цього, нашій державі слід працювати в трьох напрямах. Про це в ексклюзивному бліц-інтерв’ю OBOZREVATEL сказав ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука. Далі наводимо його пряму мову.

Кремль продовжує працювати над створенням нових «республік» в Україні?


У мене немає ні секунди сумніву в тому, що сценарій створення «Новоросії» з восьми східних і південних областей України у Кремля був і що такий сценарій тимчасово відкладений. Але це зовсім не означає, що робота в цьому напрямі з боку Росії припинена.

Разом із тим це не означає, що для реалізації цього сценарію необхідно повномасштабне застосування збройних сил РФ. Все це може бути реалізовано в різних комбінаціях за сценарієм 2014 року, включно з елементами кримського сценарію, елементами сценарію, реалізованого на Донбасі.Тобто використання тих чи інших передумов для виникнення конфліктної ситуації всередині України із застосуванням проросійських сил, зокрема і політичних. Вони досі продовжують свою діяльність на території нашої держави.

Я маю на увазі створення «народних республік» у кожній із цих областей за типом «ДНР» і «ЛНР» – Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській та Одеській.

Вважаю, що про це слід говорити. На жаль, вище керівництво нашої держави далеке від розуміння таких загроз.

Чорне й Азовське моря не мають геополітичної цінності, вважає Тука

Навіщо Росії Чорне й Азовське моря?

Якщо подивитися на ту риторику, яка присутня на російських інформаційних каналах протягом усіх цих років, то стане зрозуміло, що справа не у відсутності або наявності морського узбережжя. Передусім це питання, як вони вважають, історичного відновлення території Російської імперії, куди входять землі, які вони між собою називають «історичною Новоросією».

З точки зору економіки та геополітики Азовське море – це взагалі ніщо. Це внутрішнє озеро. А Чорне море зі стратегічного погляду – не об’єкт. Усі території, які перекриваються з боку Чорного моря, накриваються і перекриваються сучасними видами озброєнь з інших територій і акваторій. Зовсім не обов’язково використовувати безпосередньо Чорне море.

Для Росії це питання, насамперед, ідеологічне, а не економічне. А для нас, звичайно, це важливо.

РФ піде в наступ, якщо Україна вийде з «Мінська»?

Якщо Україна офіційно вийде з мінського процесу, можлива організація провокацій, які будуть використані Росією як підстава для введення, можливо, власних збройних сил під егідою захисту російського населення від геноциду.

Насамперед, це буде робитися безпосередньо руками сплячих осередків Росії на території нашої держави. Але тут є два чинники.

Перше – для реалізації цього сценарію краще дочекатися того моменту, коли Україна за власною ініціативою оголосить про вихід із мінського процесу. Це буде певним тригером для запуску такого сценарію.

Поки що про фундаментальні передумови для цього з вуст Зеленського я не чув. Але певний тренд є. Дедалі частіше й частіше вище керівництво держави говорить про недоцільність мінського процесу. Але я не бачу знаків того, що така заява може прозвучати завтра.

Друге – після того як здійсниться цей політичний крок керівництва України, для реалізації того чи іншого сценарію необхідний час. За помахом чарівної палички такі спецоперації не робляться.

Таким чином, за сукупністю можна вийти на термін у 1-2 роки.

У Кремлі не відмовилися від ідеї "Новоросії".

Коли Україна зможе безпечно вийти з «Мінська»?

Треба бути готовим до того, що якщо ви, панове керівники держави, підете на такий крок, з боку Росії може бути розіграний такий сценарій. Це треба розуміти й тверезо оцінювати.

Якщо, не підготувавшись до такого кроку, просто сказати: «Мінськ», гудбай» – це можна буде розцінювати на рівні державного злочину. На жаль, другий рік зривається оборонне замовлення, а отже, рівень підготовки, м’яко кажучи, кульгає.

Я бачу три складові підготовки:

  • підвищення обороноздатності армії України;
  • підвищення рівня компетентності та кваліфікації служби контррозвідки, Служби безпеки, щоб відстежувати і в потрібний момент нейтралізувати всі сплячі осередки російських розвідслужб на території України;
  • на законодавчому рівні заборонити діяльність проросійських політичних партій та громадських організацій. Не закриття каналів, не фейкові санкції проти Медведчука, а заборона політичної діяльності таких організацій.
Залиште свій коментар


Loading...