Свіжий подих: сучасна зарубіжна література, для шукачів нових сюжетів і героїв
Зарубіжні романи дають змогу глибше відчути реалії сьогодення або відправитися услід за письменником в майбутнє. Для шукачів нових сюжетів і героїв пропонуємо добірку книг, які варті прочитання і стануть новим літературним відкриттям.
Ось я, Джонатан Сафран Фоер, Клуб Сімейного Дозвілля, 2018
Романи зарубіжної літератури вже давно захоплюють читачів із різних куточків світу. «Ось я» — особиста історія Фоера, якою він не побоявся поділитися. Роман зачіпає в собі цілий ряд проблем: від глобального до особистого, від національного масштабу до кордонів одного конкретного громадянина. Сповідь, яка не відпускає до останньої сторінки. Вона про повсякденне життя і про людей. Всі події читач бачить очима Джейкоба, чоловіка Джулії. Спочатку вони здаються ідеальною парою, але не все так добре, як здається. Автору вдалося детально і не поверхово показати всі ті почуття, які відчувають подружжя, що переживають кризу відносин.
Кімната, Емма Доног’ю, Vivat, 2017
Розповідь у книзі ведеться від головного героя — п’ятирічного Джека, який все своє життя провів в невеликій кімнаті разом з мамою. Історія розповідає про їх звільнення та адаптацію до «великого світу». Однак також йдеться і про жорстокість світу, і це передається в основному через розмови дорослих і думки хлопчика про дивацтва навколо нього. Як не вважати світ вигаданим, коли бачиш його лише на телеекрані?
Ти змінив моє життя, Абдель Селлу, Клуб Сімейного Дозвілля, 2019
Світові бестселери ніколи не втрачають популярності, а про ці книги пишуть відомі видання.
В книзі “Ти змінив моє життя” Абдель розповідає як він потрапив в Париж, жив там, чим займався до зустрічі з Філіпом, своїм справжнім другом. Багато читачів вперше дізнаються про цю історію з відомого французького фільму, який зворушує до глибини душі.
Книга вкотре доводить, щоб реально допомогти людині потрібно дуже небагато: доброта, участь, підтримка. Це здатне змінити чиєсь життя і перетворити обох.
Г’юстоне, у нас проблеми, Катажина Ґрохоля, Видавництво Старого Лева, 2020
Спершу нам здається, що головний герой — середньостатистичний невдаха. Робота вже давно не приносить задоволення, мама з невичерпним джерелом опіки, невдалі стосунки, дуже дивні сусіди, ще і день народження раз на чотири роки. Книга авторки не стільки про чоловіка-невдаху, як про психологію життя, про прощення, підлість і егоїзм, про справжню дружбу, яка приходить нізвідки і тому стає такою приємною і несподіваною. Книга однозначно залишить приємний післясмак, адже Г’юстон почув і це радує.
Турист мимоволі, Енн Тайлер, Фабула, 2020
Сучасні книги зарубіжних авторів змушують замислюватися над своїм власним життям і потім довго не відпускають. Саме до таких книг належить “Турист мимоволі”. В основі роману парадоксальна історія: головний герой на ім’я Мейкон всією душею не любить подорожувати, але змушений це робити, оскільки його робота полягає в написанні путівників. Мейкон розуміє, що він все життя підкорявся своїй системі і правилам, які сам для себе встановив, а його сім’я в результаті трагічних подій стоїть перед вибором — а що далі? Енн Тайлер дуже добре описала різні типи людей — від педантичних інтровертів до їх повної протилежності, від чого книга здається ще більш реалістичною.
Книги сучасних авторів прийдуться до душі читачам, які полюбляють сюжети написані на основі реальних подій.