До навчань залучили 10 тисяч осіб

У російському Міноборони стверджують, що ці навчання є частиною підготовки тамтешніх військ згідно з планом на січень – лютий 2022 року. Метою називають «захист російських інтересів у Світовому океані».

Однак, країна-окупант переконує, що такі навчання проводитимуть в акваторії усіх морів, які омивають береги Росії.


Крім кораблів, Росія також залучила до «навчань» авіацію та військовослужбовців – 60 літальних апаратів, 1 000 одиниць військової техніки та 10 тисяч осіб. Скільки конкретно техніки та військовослужбовців долучили до навчань на кримському узбережжі – Міноборони Росії не уточнило.

Блокування Чорного та Азовських морів: головне

  • Російські «навчання» стали причиною блокування акваторії Чорного та Азовського морів країною-агресоркою. Про це заявили 9 лютого.
  • У посольстві США в Україні заявили, що Росія веде економічну війну проти України. Під виглядом військових навчань країна-окупантка обмежує морський суверенітет України.
  • Під час зустрічі радників лідерів країн «нормандської четвірки» Росія заявила, що не блокуватиме Чорне та Азовське моря. Скасування блокування підтвердили і в Держприкордонслужбі.
  • Також цю інформацію підтвердили і в Асоціації морських портів України. Однак там зазначили, що деякі райони морів таки залишаються заблокованими.

До теми пропонуємо реакцію українського МЗС на блокування Росією морів: дивіться відео