«Путін провокує Україну, щоб мати можливість напасти», – Метью Брайза

«Путін провокує Україну, щоб мати можливість напасти», – Метью Брайза

Президент Росії Володимир Путін продовжить «психологічно мучити» Україну, щоб змусити президента Володимира Зеленського зробити помилку, яка коштуватиме початку війни.


Водночас Москва хоче створити враження, що саме Україна поводиться нерозсудливо. На це звернув увагу Метью Брайза – ексрадник держсекретаря США, директор у справах Європи та Євразії у Раді Нацбезпеки США у 2001-2005 роках. Про шанси вторгнення Росії в Україну та його можливі наслідки йшлося в програмі  «Студія Захід» з Антоном Борковським на «Еспресо», повідомляє «Еспресо.Захід«.

«Путін може просто чекати і психологічно мучити Україну – продовжуючи тримати свої війська біля кордонів, збільшуючи тиск на президента Зеленського, поки Зеленський не вчинить щось таке, за що йому можна буде дорікнути, – от саме так, як у Європі досі дорікають Саакашвілі, що він перший почав стріляти в росіян, а це є зухвалою брехнею», – зауважив Метью Брайза.


Водночас нинішня ситуація значно відрізняється від тієї, яка була в час російсько-грузинської війни, – наголосив політик.

«Я працював над міжнародною політикою США під час російсько-грузинської війни – і протягом усього того періоду, коли Росія готувалася до нападу на Грузію, отримував вказівки (як посередник від США) заспокоювати грузинів, стежити за тим, аби вони не провокували Росію. Бо Росія тоді саме на це чекала. І саме це вона зараз намагається вчинити з Україною, зібравши біля ваших кордонів сотню тисяч солдатів. Москва хоче створити враження, що Україна поводиться нерозсудливо, що вона нібито не виконує мінські домовленості і провокує Росію. Проте цього разу така російська тактика вже не працює», – каже він.


Попри це, експерт вважає, що президент Росії доволі розумно грає у свою гру. І, найімовірніше, таки розглядає варіанти нападу на Україну, хоча це вторгнення може дорого обійтися.

«Він або звинуватить Україну в порушенні мінських домовленостей і нападе, або використає білоруську армію для нападу, або запустить ракету чи здійснить інший повітряний напад, аби зруйнувати об’єкти української військової інфраструктури. Він це може, хоча це матиме для нього високу ціну, як політичну, так і економічну», – вважає Метью Брайза.


Залиште свій коментар