«Путін загрався, в НАТО є консенсус щодо «пекельних» санкцій», – Метью Брайза

«Путін загрався, в НАТО є консенсус щодо «пекельних» санкцій», – Метью Брайза

Нові жорсткі санкції проти Росії можуть стосуватися «Газпрому» та «Північного потоку-2», а також особисто Путіна та його оточення.


Про ймовірність запровадження так званих «пекельних санкцій» заявив Метью Брайза, ексрадник держсекретаря, директор у справах Європи та Євразії у Раді Нацбезпеки США у 2001-2005 роках.

Про це йшлося в програмі «Студія Захід» з Антоном Борковським на «Еспресо», повідомляє «Еспресо.Захід«.


«Путін уже так загрався, так перебрав зі своїм тиском, що всередині НАТО зараз є консенсус щодо впровадження справді болючих санкцій. Це можуть бути значно жорсткіші санкції щодо «Газпрому» та «Північного потоку-2» – такі, що знищать «Північний потік-2″. Це можуть бути жорсткі санкції щодо людей з близького оточення Путіна – такі, що вони вже ніколи не зможуть відвідати Європу або свої грошики в європейських банках. І це можуть бути персональні санкції щодо власне Путіна і його грошей, які він сховав у Лондоні та скрізь по Європі», – сказав Метью Брайза.

Ексрадник держсекретаря США додав, що американці та їхні союзники у НАТО знають, де зберігається більша частина коштів Путіна.


«Заморозивши ці статки, можна значно ускладнити життя Путіну особисто – принизивши його, ускладнивши чи унеможлививши йому доступ до фінансів. Це створить не лише проблеми в його особистому житті, а й значно послабить його право на владу в Росії. Бо, будьмо відверті, російський уряд – це піраміда влади, як в організованому злочинному угрупованні, клептократія. Тож, аби мати підтримку людей, нижчих за себе в піраміді, Путін має їх купувати і лякати. Якщо він здається слабким і не матиме грошей, то може втратити владу. Тож США знають, що вони можуть застосувати такі санкції, просто ніколи не пробували. Може, це те, що мають на думці зараз Столтенберг і Блінкен», – припустив Метью Брайза.

  • Нагадаємо, днями на пресконференції в Ризі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс готовий реагувати на можливу агресії Росії в Україні не тільки військовими засобами, а й санкціями.
  • Своєю чергою, держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі в Стокгольмі попередив голову МЗС РФ Сергія Лаврова про «серйозні наслідки», якщо Росія проявить нову збройну агресію проти України.
Залиште свій коментар