Противник намагається утримати захоплені території, але ЗСУ ведуть успішні контратаки – Генштаб

Противник намагається утримати захоплені території, але ЗСУ ведуть успішні контратаки – Генштаб

Російські окупанти станом на 28 березня зосередили основні зусилля на спробах виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Окрім того, противник докладає максимум зусиль щодо утримання під контролем тимчасово зайнятих територій України, проте захисникам країни вдається проводити контратаки.


Про ситуацію на 33-й день війни (на 18:00) розповіла пресслужба Генерального штабу ЗСУ. У зведенні вказується, що російське військове керівництво також намагається накопичити резерви й відновити боєздатність підрозділів, які зазнали втрат протягом першого місяця повномасштабного вторгнення.

Щоб поповнити свої лави, військові комісаріати на території РФ продовжують набір громадян для формування т.з. підрозділів «добровольців». Попередньо, їх хочуть залучати для забезпечення окупаційного «порядку» на захоплених територіях.


Основні вимоги до кандидатів – задовільний стан здоров’я, а досвід проходження військової служби не є обов’язковим. У «добровольці» беруть навіть осіб зі знятою судимістю.

Знищена військова техніка РФ

Незважаючи на заяви російських посадовців щодо зміни планів і пріоритетних завдань війни, противник продовжує нарощування військ навколо Києва. Окупанти виконують безуспішні спроби зайняти позиції, з яких можна було б атакувати або оточити столицю.


Українські воїни продовжують оборону Маріуполя. Захисники міста своїми діями стримують розвиток наступу противника на інші напрямки. Окупанти продовжують зазнавати великих втрат.

Тимчасово захоплений Херсон чинить суттєвий опір російській окупації. Ворог змушений все більше зосереджувати свої сили (військових та Росгвардії) для утримання міста під контролем.


Відбулося перекидання близько 150 осіб із т.зв. Південної Осетії на тимчасово окуповану територію АР Крим для подальших дій у сусідніх областях України.

Збройні сили України мужньо протистоять армії Путіна

Переведення підприємств російського оборонно-промислового комплексу, залучених до виробництва ракет, на цілодобовий режим роботи свідчить про суттєве зменшення арсеналу ракетного озброєння.

Українські воїни на окремих напрямках переходять у контрнаступ

Як вказали в Генштабі, в умовах дій міжнародних санкцій на заборону постачання високотехнологічної продукції, процес імпортозаміщення для РФ матиме тривалий ефект. У близькій перспективі Росія не зможе самостійно виготовляти високотехнологічне радіоелектронне устаткування, яке є важливим для ракет.

Повідомлення пресслужби.
Продовження посту.
Facebook Генштабу ЗСУ.
Оперативне зведення від українських військових.
Залиште свій коментар