Російський десантний корабель «Саратов» в порту тимчасово окупованого Бердянська знищили зі зброї, яка напряму не пристосована для ведення бою на морі.

Про це розповів генерал-майор СБУ Віктор Ягун, передає «Суспільне«.


«Ситуація унікальна, бо ніхто ніколи не використовував таку систему зброї проти кораблів», — каже він.

За словами генерала, ЗСУ від початку війни провели кілька таких операцій.«Це те, що ми «накрили» ракетними комплексами із берега патрульний корабель біля Одеси, і те, що ми використали ПЗРК проти катера, і те що ми використали проти цього корабля «Точку-У» — це унікальні ситуації. Ці ситуації можуть вивчати, як можна зброю, яка не пристосована для ведення бойових дій на морі використана була ЗСУ», — зазначив Ягун.

Він також розповів, що українські військові активно постійно отримують розвідінформацію від населення окупованих територій.

«Значна частина населення, яке знаходиться зараз під окупацією — добровільно допомагає ЗСУ та розвідці. Тому інформація прибуває в режимі онлайн», — зауважив він.

Удар по «Саратову» — деталі

Знищення «Саратова» стало справжньою перемогою України у війні проти РФ. Його знищили у порту Бердянська. В результаті вибуху були пошкоджені ще два російські кораблі. Командири пошкоджених десантних кораблів РФ у Бердянську в 2014 році зрадили присязі і перейшли на бік окупантів.

У 2014 році ВДК «Саратов» брав участь у незаконній окупації Криму, виконав 4 походи в Середземне море.

У 2022 році, під час повномасштабної війни проти України, корабель зайшов у порт Бердянська. Де і був знищений українськими військовими. Цікаво, що «здав» місцезнаходження «Саратова» пропагандист каналу «Звезда» Валентин Гвоздьов.

На борту можуть розташовуватися до 1500 тонн техніки і вантажів.