Президент Нікарагуа дозволив ввести до країни війська РФ

Президент Нікарагуа дозволив ввести до країни війська РФ

Президент Нікарагуа Даніель Ортега дозволив перебувати на території своєї країни іноземним військам із нібито гуманітарною метою. Насамперед йдеться про збройні сили РФ.


Про це повідомляє El PaisРосійські військовослужбовці, кораблі та авіація можуть заходити на територію Нікарагуа та її води для участі у тренуваннях та навчаннях, а також операціях із надання гуманітарної допомоги, в пошуково-рятувальних та аварійно-рятувальних операціях у разі надзвичайних ситуацій або стихійних лих.

Окрім РФ, аналогічний дозвіл діє щодо армій інших країн: США, Мексики, Куби, Венесуели, Гватемали, Сальвадора, Гондурасу та Домініканської Республіки. Влада Нікарагуа вважає, що такий обмін досвідом між збройними силами буде «взаємно вигідним у разі надзвичайних ситуацій».


Введення іноземних військ раніше планувалося та координувалося з нікарагуанською армією, військовослужбовцям якої також було дозволено виїжджати до перерахованих країн для здійснення «гуманітарної діяльності».

Зазначимо, Нікарагуа постійно підтримує Росію на міжнародній арені. Так, ще у 2014 році ця країна Центральної Америки не підтримала резолюцію Генасамблеї ООН щодо територіальної цілісності України.


Президент Нікарагуа Даніель Ортега 22 лютого підтримав рішення РФ визнати незалежність терористичних «Л/ДНР». Нікарагуа також продовжує підтримувати РФ після її повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого, перебуваючи в одному ряду з Білоруссю, Сирією, Еритреєю, Венесуелою, Кубою та М’янмою.

Залиште свій коментар