Потрібен глобальний документ між провідними державами світу, де були б зафіксовані гарантії безпеки України, — Зеленський

Потрібен глобальний документ між провідними державами світу, де були б зафіксовані гарантії безпеки України, — Зеленський

Допоки Україна не є повноправним членом НАТО, потрібно укласти глобальний документ між провідними державами світу, у якому були б зафіксовані гарантії безпеки для нашої держави.


Із посиланням на прессслужбу Глави держави, на цьому наголосив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Ми на шляху до Альянсу. НАТО – по суті, єдиний з наявних сьогодні союзів безпеки, до якого Україна могла б приєднатися. Для нас там є позиція «відкритих дверей». Але на цьому шляху велика відстань – роки й місяці, особливо якщо буде ескалація. Проходячи цей шлях, ми повинні отримати систему гарантій. І хоча б теоретично вона не повинна поступатися системі, яку пропонують країнам НАТО», – заявив Глава держави.


Як зазначив Володимир Зеленський, це питання обговорюється з усіма світовими лідерами, особливо з тими, які мають контакти з Російською Федерацією.

За словами Президента, це фактично єдина альтернатива у ситуації, коли Україна змушена захищати себе самотужки, утримувати потужну армію під час агресії, що триває, і при цьому забезпечувати життєдіяльність держави та впроваджувати реформи.


«Тому якщо ви, наші партнери, говорите, що це наші спільні цінності, то давайте й витрачати на них разом. І ні, це не альтруїзм, це про те, що завтра й на вас підуть. Підуть і далі, після чого виникне міграційна криза і так далі», – сказав він.

Глава держави запевнив, що така позиція отримала розуміння від країн-лідерів.


«Ми підняли це питання на рівень тих лідерів, які, як ми вважаємо, повинні бути за цим столом. Які дадуть нам гарантії, включно з пунктом про сильну, забезпечену, фінансовану, озброєну армію. Це все одно повинні бути країни, які потім, раптом щось трапиться, повинні нести відповідальність – сильні світу цього», – переконаний Володимир Зеленський.

За словами Президента, йдеться насамперед про підтримку української армії – її фінансування, навчання, реабілітацію військових тощо.

Не менш важливим пунктом Глава держави назвав енергетичну безпеку, зокрема в контексті загроз від газопроводу «Північний потік – 2».

«Потрібен глобальний документ. Колективом Нормандського формату ми не відбудемося. Сильні світу цього, включно зі США й Росією, сядуть і підпишуть, що є такий ось шлях. Але там має бути три-чотири-п’ять пунктів про безпеку нашої країни. Тоді це розмова», – резюмував Володимир Зеленський. 

Залиште свій коментар