Посилення мобілізації в Україні: коли може бути і від чого залежить
Чи планують в Україні ще більше посилення мобілізації, ніж є зараз, з’ясовував ТСН.ua.
Дедалі більше видань з посиланням на власні джерела повідомляють, що Росія найближчими тижнями може провести нову хвилю мобілізації.
Так, за інформацією американського Інституту вивчення війни (ISW), в РФ готуються провести ще одну хвилю мобілізації в резерв восени.
У канадській розвідці додають, що окупантам не вдалося провести успішний наступ, тому Росія може провести повторну мобілізацію найближчим часом.
Яким чином відповідатиме Україні і чи планують у нашій державі дзеркальні заходи – ще більше посилення мобілізації, ніж є зараз, розбирався ТСН.ua.
Посилення мобілізації в Україні
Секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко вважає, що Україна має відповідно реагувати, якщо РФ знову вирішить набирати сотні тисяч гарматного м’яса.
«Зараз ми проводимо мобілізацію, реагуючи на те, які сили і засоби є в росіян. Наприклад, є в них приблизно 400 тисяч військових. Тому ми реагуємо мобілізацією, поповнюємо наші частини, які стоять на передньому краю, формуємо нові. Звісно, якщо мобілізація в Росії йтиме таким темпом, нам потрібно буде мобілізацію збільшувати для того, щоб можна було адекватно реагувати», – сказав він.
Вибору немає: або мобілізація, або поразка і геноцид
Військовий експерт, полковник ЗСУ у запасі Петро Черник наголошує: українці, для того, щоб вижити, мусять продовжувати мобілізацію.
«Путін б’ється за владу насмерть, скільки буде треба кинути у грубку цієї війни росіян – стільки він і кине. Вибору у нас нема. Якщо ми капітулюємо, то нам влаштують наступний геноцид. Такого, якого ще не було у світі», – попередив Черник.
Цифровізація
Мобілізація пролила світло на проблеми застарілих систем ТЦК і СП (військкоматів для) виявлення придатних до служби чоловіків та призову до лав Збройних сил. Тому в Україні вирішили створити електронний реєстр призовників.
Відповідний проєкт закону було зареєстровано у Верховній Раді. Інформацію вноситимуть одразу з кількох міністерств – Міносвіти, МОЗ, МВС, Мін’юсту, ДПС та інших державних структур.
«Полювання» на ухилянтів за кордоном
Також в Україні хочуть створити «реєстр ухилянтів» і тих, хто виїхав за кордон за фальшивими довідками.
У Верховній Раді заявили про можливість екстрадиції до України чоловіків, які під час мобілізації виїхали за кордон із фейковими документами.
Проте низка країн Євросоюзу вже заявила, що не збирається видавати Україні ухилянтів.
Член комітету з питань нацбезпеки, оборони й розвідки Федір Веніславський пояснив, що для екстрадиції громадянина України необхідна юридична підстава – зареєстроване кримінальне провадження, в якому певна особа набула статусу підозрюваного.
У виданні «Європейська правда» детально пояснили, чому ухилянти за кордоном можуть не боятися екстрадиції і чому ця ідея приречена на провал.
Мобілізація і так триває
Зауважимо, що мобілізація в Україні почалася 24 лютого минулого року. 3 березня Верховна Рада затвердила указ президента Володимира Зеленського про загальну мобілізацію. Після чого ВР ще декілька разів подовжувала мобілізацію, яка триває і досі.
Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач раніше пояснював, що хвиль мобілізації в Україні немає, особовий склад мобілізують за обліково-військовими спеціальностями