Польщу сколихнули акції протесту після смерті вагітної, якій відмовилися робити аборт. Фото

Польщу сколихнули акції протесту після смерті вагітної, якій відмовилися робити аборт. Фото

У Польщі в суботу, 6 листопада, по всій країні відбулися акції протесту на пам’ять про 30-річну Ізабеллу, яка загинула через заборону абортів. Вона померла в місті Пщина у вересні, у полячки залишилися дочка та чоловік.Люди вимагали дозволити проводити аборти у разі серйозних вад розвитку плода, пише Gazeta Wyborcza. Наймасовіша акція відбулася у Варшаві – на вулиці вийшли десятки тисяч людей (щоб подивитися фото, доскрольте сторінку до кінця).

30-річна жінка померла через заборону абортів.

На ній був присутній експрем’єр-міністр Польщі, лідер опозиційної партії «Громадянська платформа» Дональд Туск, повідомляє Deutsche Welle. Активісти зібралися біля Конституційного суду та пройшли маршем у бік будівлі Міністерства охорони здоров’я.


У руках люди тримали плакати та фото загиблої Ізабелли, гаслом акції стала фраза «Жодною більше».

Поляки вийшли на вулиці.
Плакати та фото загиблої Ізабелли.

Зазначається, що нові мітинги за скасування повної заборони абортів у Польщі заплановані на неділю, 7 листопада, та понеділок.


На згадку про жертву заборони абортів запалили свічки.

У МОЗ Польщі у відповідь на протести зазначили, що переривання вагітності можливе і є правомірним у тому випадку, якщо є загроза життю чи здоров’ю жінки.

Нагадаємо: Ізабелла потрапила до лікарні на 22 тижні вагітності, коли у неї відійшли навколоплідні води. Лікарі підтвердили патологію, але відмовилися робити аборт.

Вони чекали, поки плід помре в утробі, що згодом призвело до септичного шоку та смерті жінки. Справою зайнялася прокуратура.

Люди вимагали дозволити аборти.
Масові протести в Польщі.
Залиште свій коментар