Назарбаєв залишив посаду голови правлячої партії Казахстану

Назарбаєв залишив посаду голови правлячої партії Казахстану

У п’ятницю правляча партія Казахстану обрала президента країни своїм новим лідером, що ще більше послаблює вплив колишнього президента Нурсултана Назарбаєва, котрий десятиліттями домінував у політиці країни, повідомляє у Twitter його пресслужба, передає УНН.


Цитата

«Рішенням позачергового XXI З’їзду партії Президента Республіки Казахстан Касим-Жомарта Кемелевича Токаєва одноголосно обрано Головою партії «Nur Otan», — йдеться в повідомленні.


Деталі

Обрання президента Касим-Жомарта Токаєва головою партії «Нур-Отан» відбулося після бурхливих демонстрацій у січні, в ході яких загинуло понад 220 людей та було підпалено урядові будівлі.


Назарбаєв, який керував Казахстаном з моменту здобуття незалежності від Радянського Союзу у 1991 році, пішов з посади президента у 2019 році, але зберіг величезний вплив як голова «Нур-Отан» та Ради національної безпеки країни.

Демонстрації на початку січня почалися як протести проти різкого зростання цін на ЗВГ (зріджений вуглеводневий газ) і швидко поширилися по країні, відображаючи широке суспільне невдоволення доходами, поганими умовами життя і авторитарним урядом.


Токаєв закликав до суттєвих реформ, спрямованих на скорочення глибокого втручання держави в економіку, подолання розриву між багатою меншістю і більшістю, що бореться, а також усунення факторів, що провокують подальші заворушення.

Залиште свій коментар