«НАТО не є стороною конфлікту»: Столтенберг зробив нову заяву щодо війни в Україні і попередив Росію

«НАТО не є стороною конфлікту»: Столтенберг зробив нову заяву щодо війни в Україні і попередив Росію

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг укотре заявив, що Альянс не є стороною війни в Україні, яку він назвав «конфліктом». Він наголосив, що НАТО докладає всіх зусиль, щоб уникнути повномасштабної війни в Європі.
Із відповідними заявами Столтенберг виступив у Брюсселі під час зустрічі з політичною групою Прогресивного Альянсу соціалістів та демократів у Європейському Парламенті. Він також звернувся до РФ.

«Протягом кількох минулих днів ми бачили ескалацію цієї війни, викликану Росією, її фейковими референдумами у чотирьох областях України, що поєднується з ядерною риторикою президента Путіна та інших російських лідерів, а також із рішенням про мобілізацію. Це серйозна ескалація конфлікту, яка може призвести лише до більшої кількості страждань та смертей», – зазначив він.


Столтенберг пообіцяв, що такі дії Росії не похитнуть політичну, економічну та військову підтримку НАТО та його країн-членів на адресу України, тому вони разом з ЄС та іншими партнерами підтримуватимуть Україну так довго, як це буде необхідно.

Генсек НАТО вважає, що є загроза ескалації війни за межі України.


«Зараз війна несе дуже важкі іспити для народу України, але вона стане ще страшнішою, якщо переросте у повномасштабну війну між НАТО та Росією. Саме тому Альянс докладає зусиль, щоб не дозволити перерости цій війні у повномасштабну війну у всій Європі», – додав він.

Генсек НАТО зазначив, що країни НАТО підтримують Україну, проте участі в бойових діях не беруть.

«Україна має право на самооборону за положеннями Хартії ООН, як і будь-яка держава. Ми підтримуємо Україну у дотриманні цього права. Але ми не є стороною конфлікту. Водночас Росія прагне зображати цей конфлікт як війну між Росією та НАТО, як її війну із Заходом. Ця агресивна війна Росії проти України», – пояснив Столтенберг.

Генсек попередив РФ, що у разі агресії проти країн-членів Альянсу відповість усе НАТО.

«Це дуже важливе послання. Ми робимо це не для того, щоб спровокувати конфлікт, але щоб запобігти конфлікту. Завдання НАТО – зберігати мир, оскільки ми є оборонним Альянсом», – резюмував Столтенберг.

Залиште свій коментар