Сазонов: ми взяли першого полоненого з нових мобілізованих, він утік із частини. Інтерв’ю

Сазонов: ми взяли першого полоненого з нових мобілізованих, він утік із частини. Інтерв’ю

Рівень підготовки, комплектації та морального духу солдатів армії країни-агресора Росії, призваних під час «часткової мобілізації», оголошеної в РФ, украй низький. Про це, зокрема, свідчить перший випадок взяття в полон російського солдата з Ростовської області Росії, який утік зі своєї військової частини.
Як і на початку війни, ворог продовжує використовувати тактику закидання України трупами своїх солдатів. Незабаром у нашої країни виникне нова проблема – чим годувати й де тримати тисячі нових полонених солдатів армії ворога.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL розповів журналіст, політичний експерт, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов.


– В інтерв’ю журналу Time Валерій Залужний заявив, що перемога України в цій війні не стане фіналом, вона буде лише можливістю перепочити й підготуватися до наступного нападу Росії. На вашу думку, чи справді Росія завжди становитиме небезпеку для нас?

– Так, будь-яке перемир’я з Росією дає їм відстрочку та можливість підготуватися до нового нападу. Тому коли ми відіб’ємо свої території, треба буде думати, що робити далі.


Тільки розвал Росії, її повна денацифікація та демілітаризація здатні гарантувати щось у майбутньому. Так чи інакше з таким сусідом спокою не буде. Ми це чудово розуміємо.

Мир із Росією зараз означає відстрочку. Росія хоче просто краще підготуватися.

– І про мирні переговори. У Кремлі заявили, що нібито РФ готова до повернення до дипломатичного шляху закінчення війни, але тепер ситуація змінилася. Очевидно, там мають на увазі фейкові «референдуми» на окупованих територіях України. Як ці «референдуми» позначаться на позиції окупанта?

– Росія захоче залишити собі частину окупованих територій. Це очевидно. За цих умов вони готові вести переговори.

Але Україна вже оголосила, що жодних переговорів без звільнення територій не буде. Цю позицію підтримують і всі наші партнери.

І знову-таки ми чудово розуміємо: якщо ми зараз погодимося на перемир’я з Росією на будь-яких умовах, вона просто краще підготується і через пів року чи рік нападе знову.

– Пройшов рівно тиждень з моменту оголошення «часткової мобілізації» у Росії. Ви помітили якісь зміни на фронті?

– Вже з’явилися перші полонені з мобілізованих у Ростові. Наші бійці взяли першого полоненого. Він утік із військової частини, що свідчить про їхній моральний дух.

Вони посилають неукомплектованих, непідготовлених, незабезпечених бійців – і ті починають здаватися в полон. Тож у нас скоро буде проблема, чим їх годувати та де тримати.

– До речі, генерал Залужний у тому ж інтерв’ю сказав, що ворог просто кидав своїх солдатів «на забій». «Вони обрали сценарій, який мені найбільше підходив». Він мав на увазі, що ворог завалює Україну трупами своїх солдатів.

– Так і було. Так було у Лисичанську, так було у Сєвєродонецьку. Так відбувається зараз у Бахмуті. Ми все це бачили.

Справді, їх кидають на забій. Наші 20 хортівців стримували більше ніж сто орків, а їм раз на тиждень надсилали нове поповнення. Це було видно з їхньої поведінки, тому що вони не знають місцевості, не володіють ситуацією. Вони справді завалюють кількістю.

– Тобто ЗСУ в цьому випадку виконують роль «м’ясокомбінату» з переробки біологічного матеріалу?

– Так. Утилізуємо у великій кількості. Вони не лише погано підготовлені, а й у перших рядах кидають так званих мобіків, недосвідчених, неготових, які просто є мішенню.

Залиште свій коментар