В Україні знали про наміри росіян

За словами Подоляка, українська влада чудово розуміла, що Росія розробляє різні сценарії експансії. У Володимира Зеленського на столі постійно була відповідна аналітика на основі якісних даних розвідки.

Президент також уважно реагував на всі слова та попередження наших партнерів. Питання завжди було лише у тому, яким саме буде обсяг вторгнення. Поза сумнівом, те, що ми побачили 24 лютого, шокувало багато країн, включаючи наших партнерів,
– каже Подоляк.

Він наполягає, що Україна розуміла наміри росіян, чекала на той чи інший агресивний сценарій, готувалася до нього.


Як саме Україна готувалася до вторгнення

Подоляк також перерахував заходи, які вживали для того, щоб відбити напад Росії. Зокрема, він назвав розподіл складів боєприпасів і зброї в цілому. Також вказав на блискавичну реакцію на багаторівневе вторгнення та розбудову оборонних можливостей. А ще – ефективне введення в перший тиждень дистанційних ударів, що різко зламали первинні російські плани.

«З іншого боку, повторюся, обсяг вторгнення, інтенсивність обстрілів всієї території нашої країни, справді не можна було передбачити. І якщо виходити з підсумкового російського сценарію – атака крилатими ракетами переважної більшості наших регіонів – тоді евакуації підлягала б вся країна», – вважає Подоляк.


На його думку, такий розвиток подій неможливо навіть обговорювати. Але треба звертати увагу на швидкість, з якою перебудувалося державне управління на військові рейки та практично блискавичний вихід нашої країни із шоку.

Також Подоляк зауважив, що безглуздо в чомусь звинувачувати країну, яка понад 100 днів ефективно бореться у повноцінній війні проти набагато ресурснішого опонента. Натомість ключові країни не зуміли превентивно зупинити мілітаристські апетити Росії. А знали вони про них чудово.