Майже половина українців проти ідеї Зеленського про подвійне громадянство – опитування

Майже половина українців проти ідеї Зеленського про подвійне громадянство – опитування

Близько половини опитаних українців не підтримали ідею президента Володимира Зеленського про подвійне чи множинне громадянство. Таку думку висловили 48% респондентів, протилежної дотримуються – 24%.


Такими є результати опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології. Воно проводилося з 22 жовтня до 12 листопада.

  • Так, проти подвійного чи множинного громадянства висловилися 48%.
  • Підтримали таку ідею 24%.
  • Підтримують, але за умови, що подвійне громадянство буде дозволено лише з країнами ЄС та НАТО, – 11%.
  • Підтримують подвійне громадянство з усіма країнами, крім Росії, – 7%.
  • Майже 5% виступили за подвійне громадянство лише з колишніми республіками СРСР.
  • Ще 5% не змогли визначитись.
Результати опитування.

Соціологи наголосили, що дослідження показує відсутність підтримки ідеї про подвійне чи множинне громадянство. Вони вважають, що серед причин – російська агресія та насильницька паспортизація українців на окупованих територіях Донбасу та у Криму.


Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованих. Вибірка є репрезентативною для дорослого населення.

Всього було відібрано 2003 анкети. Статистична похибка не перевищує: 2.4% для показників близьких до 50%, 2.1% – для показників близьких до 25%, 1.5% – для показників близьких до 10%.


Результати опитування за віком та регіонами.

Зазначимо, що 2 грудня Зеленський вніс законопроєкт щодо подвійного громадянства до Верховної Ради. Документ № 6368 передано на розгляд до профільного комітету.

Законопроєкт президента про подвійне громадянство внесено до парламенту.
Залиште свій коментар