Конфлікти потрібно вирішувати діалогом, а не танками: Зеленський виступив на Генасамблеї ООН. Відео

Конфлікти потрібно вирішувати діалогом, а не танками: Зеленський виступив на Генасамблеї ООН. Відео

Президент України Володимир Зеленський виступив на сесії Генеральної асамблеї ООН у ніч на четвер, 23 вересня (за Києвом). У своїй промові він порушив питання деокупації Криму та Донбасу, звільнення полонених з РФ, боротьби з пандемією коронавірусу та інші актуальні теми.


Трансляція події доступна на Facebook-сторінці Офісу президента. Першою у виступі українського лідера прозвучала цитата призову генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріша: «Пора прокинутися!» (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Ця фраза, як сказав Зеленський, має особливе значення для нього. Президент пояснив: у 2019-му він хвилювався перед першим виступом в ООН, у 2020-му весь світ проводив безсонні ночі через ситуацію з COVID-19, а в 2021 році якраз перед Генасамблеєю на його першого помічника Сергія Шефіра було скоєно напад.


Глава держави повідомив, що посеред ночі отримав десятки дзвінків. «12 пострілів, три потрапили у водія. Ось вам ціна змін у країні і ціна реформ», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що може «без лестощів і лукавства» стверджувати – «Україна прокинулася вже давно». Як приклад він навів події Голодомору, Бабиного Яру, двох світових воєн, Холокосту.


«Це була ціна усвідомлення того, що всі народи рівні, а всі конфлікти треба вирішувати діалогами, а не танками», – додав Зеленський.

Президент нагадав, що українська держава є однією із засновниць ООН. Якби 76 років тому країни, які створили організацію, дізналися, що проблема забезпечення прав усіх народів не буде вирішена й до 2021-го, то «були б шоковані».


«Я впевнений, вони б сказали: а що ж ви робили всі ці 76 років?» – сказав Зеленський.

Зеленський підійшов до трибуни
Президент України перед представниками країн ООН

Після цього він перейшов до теми пандемії і вакцинації від COVID-19. Президент України висловився досить різко, заявивши: країни «гралися в єдність», поки справа не дійшла до необхідності розділити вакцини, що дають життя.

«Усі ми люди, але рятувальні шлюпки отримають пасажири 1-го класу», – натякнув політик на поведінку багатих держав.

Україна ж на допомогу не чекала, але сама допомагала всіма доступними способами. Наприклад, відправляла до Італії своїх медиків, коли там спостерігався серйозний спалах і нестача лікарів.

«Україні не соромно», – підкреслив лідер країни, заявивши, що світ «провалив іспит на COVID», а новим знаряддям дискримінації стали ліки.

Далі президент перейшов до теми російської агресії. Він вказав, що «Україна не засинала», бо під звуки вибухів і пострілів зробити це важко.

За словами Зеленського, можливо, в Нью-Йорку звуки обстрілів почути не можна, але в такому випадку ООН «потрібно оживити». Фактично, глава України запросив здійснити візит до країни, щоб оцінити реальний стан речей.

«Може, для цього ООН потрібно рухатися?.. Може, час нам збиратися там, де реально можна почути й побачити ці глобальні проблеми?» – запитав він.

Згадав президент і ситуацію в Афганістані, зазначивши: Україна всього за день почала евакуацію й допомогла вивезти з країни майже 700 осіб, в тому числі громадян західних держав.

Глава України на виступі

Зеленський не оминув увагою той факт, що ООН не була представлена на саміті Кримської платформи в Києві.

«Якщо ми хочемо оживити ООН, давайте згадаємо, що тут немає обраних, яких «не можна ображати», – очевидно, натякнув глава української держави на Росію.

Він підкреслив, що розраховує на допомогу партнерів у звільненні незаконно утримуваних осіб у Криму, на Донбасі та на території РФ.

Масову роздачу російських паспортів в окупованих регіонах України президент назвав доказом міжнародного злочину, безкарності та зневаги до міжнародного права.

«Якщо ООН на це не відреагує дієво, то що це, як не доказ, що оживляти ООН пізно? Але я вірю, що не пізно й ООН повинна підтримати тих, хто хоче змінити світ на краще», – сказав Зеленський.

 

Залиште свій коментар