“Готові ввести туди війська”: Лукашенко виступив з гучною заявою щодо Донбасу

“Готові ввести туди війська”: Лукашенко виступив з гучною заявою щодо Донбасу


Президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив готовність взяти участь у врегулюванні конфлікту на Донбасі, зокрема шляхом направлення туди білоруського миротворчого контингенту.

Свою позицію він озвучив на зустрічі з представниками українських ЗМІ 26 вересня, передає Обозреватель з посиланням на БЕЛТА.“Ми готові ввести туди миротворців, прикордонників, війська, якщо буде згода двох сторін. Хоч для мене це велика проблема – вплутуватися військами у конфлікт”, – зазначив глава Білорусі.

Лукашенко також заявив, що у Росії немає планів захопити Україну.“Я абсолютно переконаний, що Росія ніколи не дозволить собі захопити Україну, якщо ви, звичайно, війну не почнете”, – сказав він.“Ми поводитимемося на кордоні так, як домовляться дві країни – Україна та Росія”, – уточнив він.

Лукашенко наголосив, що політична ситуація в Україні змінилася.

“Я не відчуваю вже нюансів у цій ситуації, особливо після президентських виборів. Ну, я думаю, у мене буде можливість на цю тему поговорити з ним (президентом України Володимиром Зеленським. – Ред.), але ви маєте знати: ми не будемо напрошуватися у миротворці, ми не будемо напрошуватися у посередники. Якщо це потрібно буде, то ми готові відіграти певну роль”, – додав він.

Читайте також:   Иран первым в мире сообщил о второй волне коронавируса: число больных достигло нового рекорда

Зі свого боку прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков відреагував на заяву Лукашенка про миротворців.

“Це нова пропозиція, треба передусім розуміти ставлення учасників конфлікту до такої пропозиції. В Мінських домовленостях цього немає”, – зазначив він.

Крім того, президент Білорусі заявив, що не вважає за можливе повернення Криму під контроль України в доступному для огляду майбутньому.

Лукашенко також повідомив, що готовий найближчим часом звільнити засудженого нібито за шпигунство українського журналіста Павла Шаройка в обмін на затриманого Україною білоруса Юрія Політику.

Як повідомлялось, Лукашенко також заявив, що Україна неодмінно повинна бути єдиною і неподільною, незважаючи на те, що на її території живуть і люди інших національностей.

Залиште свій коментар

Loading...