«Ганебні заяви». У Раді хочуть відставки Віткоффа після слів про «референдуми»

Спеціального посланця президента США Стіва Віткоффа необхідно відкликати з посади через його заяви про так звані «референдуми» Росії на тимчасово окупованих територіях України.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександра Мережко в етері «Радіо Свободи».
Як відзначив Мережко, слова Віткоффа були шокуючими та ганебними.
«Він ретранслює російську пропаганду. І у мене питання, ким він є? Він є посланець Трампа (Дональд Трамп, голова Білого дому, — ред.), чи, може, він посланець Путіна (Володимир Путін, диктатор Росії, — ред.)? У мене немає відповіді на це запитання. Як це пояснити? Я вважаю, що найгірше в цій ситуації, найнебезпечніше те, що пан Віткофф у цьому інтерв’ю каже, що «я представляю інтереси Трампа, я висловлюю його точку зору», — заявив Мережко.
Він додав, що Трамп повинен дезавуювати заяви Віткоффа як такі, що суперечать позиції Білого дому, а спецпредставника необхідно відкликати з посади.
Мережко висловив сподівання, що в оточенні Трампа не розділяють думки спецпредставника. За його словами, державний секретар Марко Рубіо та радник президента США з питань національної безпеки Майк Волтц розуміють, про що йде мова й не дотримуються таких самих поглядів, як й Віткофф.
«Я сподіваюсь, що це виняток, що це не точка зору самого президента. Але відповісти на це запитання може тільки сам Трамп: він може або підтвердити, що він погоджується з такими жахливими поглядами, або заперечити їх», — додав народний депутат.
Заяви Віткоффа про «референдум»
Нещодавно Віткофф дав інтерв’ю скандальному ведучому Такеру Карлсону. Спецпредставник говорив про повномасштабну війну в Україні, перемир’я, а також намір країни вступити до НАТО. За його словами, «найбільшою проблемою у цьому конфлікті є так звані чотири регіони». На його думку, мова йде про: «Донбас, Крим, Луганськ і ще два інших». Він відзначив, що ці території нібито є «російськомовними» й там проводились «референдуми», під час яких «більшість людей висловилася за те, щоб бути під владою Росії».