Двоюрідна сестра Сенцова обматюкала Україну в мережі: припускають, що її сторінку зламали

Двоюрідна сестра Сенцова обматюкала Україну в мережі: припускають, що її сторінку зламали

Двоюрідна сестра українського режисера і колишнього політв’язня Кремля Олега Сенцова Наталія Каплан (Кочнева) назвала Україну «найгіршою країною для еміграції». Журналістка обматюкала її і заявила, що нарешті повертається додому.
Пост про це жінка залишила 20 вересня у Facebook. Зазначимо, що до 2019 року вона була громадянкою Росії, а потім указом президента України отримала українське громадянство.

«На*уй Україну. Здається, це найгірша країна для еміграції. Не приїжджайте сюди. 5 років пекла. А я рада, що пакую валізи й повертаюся додому», – написала Каплан.


Наталія Каплан (Кочнева) – двоюрідна сестра Олега Сенцова

Під цією заявою зібралося кілька сотень коментарів. Багато підписників цікавилися причиною такого вчинку жінки. Інші висловлювалися нецензурно на її адресу, бажали «щасливої дороги» і якнайшвидшого повернення в РФ.

Пост родички Сенцова

Деякі ж припустили, що, можливо, сторінку сестри Сенцова в соцмережі просто зламали. Однак в коментарях вона підкреслила, що це не так.«Мене не зламали. Але я тут буквально вмираю. Я не можу тут жити. І нехай це буде для українців доказом, що не брати», – зазначила Каплан.

Коментар Каплан

Після хвилі критики вона написала ще кілька образливих постів, побажавши, щоб українці відписалися від її сторінки. Також запевнила, що навіть після повернення в Росію главі цієї країни Володимиру Путіну «не продасться».

«Україна посилала мене на*уй 5 років, а я всього лише пост у ФБ проти написала. Так відпишіться ви вже. Путіну не продамся, він для мене ворог куди довше, ніж для України», «Ой, від мене образливо відписуються. та шо я можу вам казати: не*уй шастати. Якщо ви підписалися на мене заради Сенцова, відписуйтеся вже, взагалі-то він вийшов. Якщо вам ще шо від мене треба, так і скажіть (українську розумію, хоч для мене це і іноземна). Я не буду далі розписуватися, все одно ні*уя не зрозумієте. Я чужа, змиріться і дійте за власною совістю (хоча, кому я тут про совість розповідаю)», – підсумувала Каплан.

Сам Сенцов слова сестри поки не прокоментував.

Скриншот посту
Пост двоюрідної сестри Сенцова в соцмережі

Хто така Наталія Каплан

Наталія Каплан – двоюрідна сестра Олега Сенцова. Справжнє прізвище – Кочнева, псевдонім Каплан, за її словами, їй дав редактор, ще в 1999 році.

Після незаконного арешту Сенцова Наталія розгорнула велику правозахисну діяльність, розповідала про нього на різних платформах, вела блог, брала участь у зарубіжних поїздках. У 2017 році переїхала до Києва, до цього жила в Москві. Працювала журналісткою.

Наталія Каплан

1 грудня 2018 року міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч урочисто в Києві вручив сестрі на той момент засудженого в Росії українського режисера нагороду польського зовнішньополітичного відомства «За людську гідність» (Pro Dignitate Humane).

Того ж року в Каплан, яка мала громадянство Росії, виникли труднощі з отриманням тимчасового дозволу на проживання в Україні. А вже 17 травня 2019-го вона стала громадянкою України. Про відповідний указ п’ятого президента Петра Порошенка жінка повідомляла у Facebook.

«Сталося! Я громадянка України!» – радісно писала вона, не розповідаючи подробиці отримання українського громадянства. Пізніше жінка ділилася планами вивчити українську мову.

Скриншот

Наталія Каплан багато робила для того, щоб про її брата, який був у кремлівському полоні, дізналося якомога більше людей. Після звільнення Сенцова вона говорила, що опинилася в лікарні з депресією і повним емоційним вигоранням.

 

У соцмережі розповідала, чому поїхала з Росії, кажучи, що стала вигнанкою у своїй країні, багато людей припинили з нею спілкування. Вона неодноразово зізнавалася в коханні до України.

Пост Каплан
Пост Наталії Каплан
 

Під час пандемії коронавірусу Каплан довгий час прожила в Грузії. Нині відповідає на сотні коментарів, якими завалили її підписники після постів із образами на адресу України, водночас закликає «не приплітати сюди Сенцова».

Один із постів Каплан про Україну
Залиште свій коментар


Loading...