Зеленський стрімко втрачає підтримку: соціологи оприлюднили свіжі дані й розповіли про ставлення українців до Pandora Papers і «вагнергейту»

Зеленський стрімко втрачає підтримку: соціологи оприлюднили свіжі дані й розповіли про ставлення українців до Pandora Papers і «вагнергейту»

Президент України Володимир Зеленський продовжує втрачати підтримку українців. Зокрема, вперше після виборів глави держави 2019 року він очолив антирейтинг українських політиків – за чинного гаранта «за жодних обставин» не проголосували б 31,9% респондентів.


Опитування також підтвердило останню тенденцію до зниження електоральної підтримки Зеленського – його на виборах президента України готові підтримати 18,7%. Відповідні результати показало соцопитування Центру Разумкова «Електоральні орієнтації громадян України та їхнє ставлення до резонансних подій останнього часу (жовтень 2021 р.)», проведене на замовлення OBOZREVATEL.

Слідом за президентом в обох названих рейтингах іде п’ятий президент Петро Порошенко. На виборах глави держави за нього проголосувало б 12,7% опитаних, у жодному разі не голосували б – 31,6%.


Наступним претендентом на крісло президента зі значним відривом став Юрій Бойко – 6,2%, а от в антирейтингу 3-тє місце посів Віктор Медведчук – 24,7% голосів.

Зеленський очолив президентський рейтинг в Україні
Президент очолив список тих, за кого не проголосували б українці

У другому турі за Зеленського готові проголосувати 55,6% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах і визначився з вибором. За Петра Порошенка – 44,4%.


Як відомо, що у квітні 2019 року у другому турі Зеленський набрав 73,22% голосів, Порошенко – 24,45%. Так, за половину президентської каденції Зеленський втратив майже 20% підтримки, натомість підтримка Петра Порошенка на майже 20% зросла.

У другому турі за Зеленського готові проголосувати 55,6%

Соціологи також констатували, що про скандал Pandora Papers чули понад 60% опитаних. Зокрема, щось чули про це розслідування, але не знають деталей 43,0% опитаних, а 18,1% відповіли, що добре поінформовані про нього.


Про скандал Pandora Papers чули понад 60% опитаних

Більшість респондентів (80,1%) вважає, що це неприпустимо, щоб найвищі посадові особи держави і провідні політики країни володіли офшорними рахунками за кордоном. Лише 9,1% опитаних не бачать нічого поганого у такій практиці. Водночас більше половини опитаних (55,3%) вірять інформації розслідування Pandora Papers про те, що Зеленський та його бізнес-партнери володіють офшорними рахунками за кордоном. Не вірять цій інформації 16,5% опитаних.

80,1% вважають неприпустимим, щоб найвищі посадові особи володіли офшорними рахунками
55,3% вірять інформації розслідування Pandora Papers

Понад половину опитаних чули про зрив спецоперації українських спецслужб із затримання бойовиків із російської приватної армії Вагнера – «вагнергейт». Зокрема, щось чули про це, але не знають деталей 36,3% респондентів, а 14,1% відповіли, що досить добре поінформовані про цю ситуацію. Близько половини опитаних (47,5%) нічого не знають про це.

Понад половину опитаних чули про "вагнергейт"

Серед тих респондентів, які хоча б щось знають про «вагнергейт», 40,5% вважають головною причиною зриву операції цілеспрямовану передачу інформації з боку вищого політичного керівництва України. 15,1% обізнаних респондентів головною причиною зриву вважають брак професіоналізму та помилки з боку вищого політичного керівництва України, а 12,8% – непрофесіоналізм і помилки працівників українських спецслужб.

40,5% вважають головною причиною "вагнергейту" передачу інформації з боку вищого керівництва держави

Відносна більшість опитаних (40,1%) вважає, що нинішня влада нічим суттєво не відрізняється від попередньої. Трохи рідше (36,2%) респонденти відповідають, що нинішня влада гірша, ніж попередня. Лише кожен п’ятий з опитаних (20,1%) вважає, що нинішня влада краща, ніж попередня.

40,1% вважають, що нинішня влада нічим суттєво не відрізняється від попередньої

Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 23 по 27 жовтня 2021 року методом САТІ (телефонне опитування). Було опитано 1200 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,9% з імовірністю 0,95.

Залиште свій коментар