28 червня 2023 Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який пропонує змінити дати 3 свят. Президент визначив його, як невідкладний.


Президент пропонує перенести Різдво

Зеленський пропонує святкувати Різдво не 7 січня, а 25 грудня. У пояснювальній записці мовиться, що більшість православних християн світу святкують Різдво Христове саме в цей день.

Тим паче раніше ПЦУ затвердила перехід на новий календар, згідно з яким Різдво у Православній церкві України відзначатимуть 25 грудня.


Метою законопроєкту є відмова від російської спадщини нав’язування відзначення Різдва Христового 7 січня та встановлення дати святкування Різдва Христового 25 грудня,
– мовиться в проєкті закону.

Які ще 2 свята пропонується перенести


Через зміну дати святкування Різдва перенесення потребує і День Української Державності. Відповідно, його пропонують перенести з 28 липня на 15 липня.

Також в Україні зміниться дата святкування Дня захисників та захисниць України. Свято пропонують перенести з 14 жовтня на 1 жовтня, адже воно пов’язане з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці.

Варто зазначити, що церква окремо просила перенести святкування цих днів.