Зеленський про переговори з Росією: я вперше почув позитивний сигнал!

Зеленський про переговори з Росією: я вперше почув позитивний сигнал!

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що вперше Україна отримала від Росії позитивний сигнал у переговорах. Йдеться про можливість особистої зустрічі лідерів двох країн, яку РФ жодного разу не підтверджувала протягом двох років.
Про це гарант розповів на зустрічі з іноземними журналістами 12 березня. За його словами, сьогодні загинули десятки тисяч людей саме через те, що Росія не могла підтвердити можливість зустрічі (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця новини).

«Ми за останні два роки десятки разів зверталися до РФ, і я жодного разу не чув, що може бути діалог. Наразі десятки тисяч людей загинули, бо РФ не могла підтвердити можливість зустрічі. Сьогодні переговорна група вже почала щось говорити, а не тільки кидати ультиматуми, і це вже принципово інший підхід», – зазначив президент.


«Це правильний людський дипломатичний сигнал, з якого починається закінчення війни. Я радий цьому сигналу з боку Росії», – додав Зеленський.

Також український лідер запевнив, що цілком впевнений у перемозі України в цій війні, однак важко сказати, коли саме це відбудеться.


«100 відсотків знаємо, що буде перемога, 100 відсотків не знаємо – коли це буде«, – зазначив він.

«Почати 100% мають із припинення вогню, це запустить гуманітарні процеси, вивезення людей та доставку продуктів, води, ліків. Це правильний, дипломатичний, сигнал… Процеси проговорюються», – повідомив гарант.

Водночас Зеленський розкритикував позицію Заходу щодо переговорного процесу Україна-Росія: «Я вважаю, що в нього поки недостатньо залучені наші західні партнери, лідери».

Він додав, що має на увазі гарантії безпеки нашої країни, тому що «просто довіряти Росії в Україні вже не зможуть після такої кривавої війни».

«Крім РФ, такі гарантії безпеки Україні мають запропонувати й інші», – наголосив президент, додавши, що про деякі пункти переговорів з РФ українська сторона повідомляє і західним партнерам.

Зеленський сказав, що «з їхнього боку (Заходу) сигнали непогані щодо наших пропозицій».

«Подивимось», – підсумував він.

Залиште свій коментар