Зеленський присвоїв Покладу звання Героя України після скандалу з поздоровленням смскою

Зеленський присвоїв Покладу звання Героя України після скандалу з поздоровленням смскою

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України знаменитому українському композитору Ігорю Покладу. У п’ятницю, 10 грудня, маестро святкує своє 80-річчя.


Текст наказу з підписом гаранта з’явився напередодні на сайті Офісу президента. Раніше ж ОП вирішив привітати Поклада з ювілеєм смс-повідомленням у месенждері, яке його дружина ще й мала б роздрукувати.

Героя України гарант присвоїв Ігорю Покладу за визначні особисті заслуги у розвитку національного музичного мистецтва, високу професійну майстерність та багаторічну плідну творчу діяльність.


Ігор Поклад

Указ №628/2021 від 9 грудня також передбачає вручення композитору й народному артисту ордена Держави.

Указ президента

Варто зауважити, що з проханням присвоїти Героя України Ігорю Покладу до Зеленського звернулися попередні президенти країни – Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко.


Вони нагадали нинішньому гаранту, що пісні видатного українця, написані ним пів сотні років тому, відомі досі, до того ж деякі вважаються народними.

Додамо: 8 грудня дружина маестро Світлана Поклад написала на своїй сторінці у Facebook, що вранці їй зателефонували представники Офісу президента й запитали, чи є у неї Viber. Вони додали, що Зеленський написав композитору листа на честь його дня народження, і попросили її роздрукувати вітання.


Жінка висловила обурення, наголосивши, що раніше всі президенти вітали Поклада особисто або через своїх помічників, які приходили до іменинника. У коментарях до посту користувачі мережі підтримали таку думку й зазначили, що подібне ставлення нинішньої влади до відомого композитора є несправедливим.

Коротко про маестро

Ігор Поклад – український композитор та опермейстер, заслужений діяч мистецтв УРСР, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, член Національної спілки композиторів.

10 грудня Ігор Поклад відсвяткував 80-річчя

Написав понад 150 пісень і музику до більш ніж десяти фільмів. Серед його відомих творів: «Ой, летіли дикі гуси», «Чарівна скрипка», «Скрипка грає», «Зелен-клен», «Тиха вода», «Тече вода», «Наречена».

Композиції Ігоря Поклада виконували чимало зірок. Зокрема, Назарій Яремчук, Руслана, Тіна Кароль, Ніна Матвієнко, Дмитро Гнатюк, Юрій Богатиков, та інші.

Залиште свій коментар