Зеленський – Бундестагу: Росія намагається знищити цілий народ, я звертаюся до вас і нагадую, без чого Європа не виживе. Відео

Зеленський – Бундестагу: Росія намагається знищити цілий народ, я звертаюся до вас і нагадую, без чого Європа не виживе. Відео

Президент України Володимир Зеленський вранці в четвер, 17 березня виступив перед депутатами Бундестагу Німеччини. Своєю промовою він відкрив засідання німецького парламенту.


Зокрема, Зеленський звернувся до влади та народу Німеччини, наголосивши, що самостійно українцям складно вистояти без допомоги світу:

«Я звертаюся до вас і нагадую, без чого Європа не виживе, не збереже своїх цінностей. Колишній актор, президент США Рейган сказав одного дня в Берліні: «Руйнуйте цю стіну!». Я хочу сказати вам, канцлере Шольц: «Руйнуйте цю стіну!» Дайте Німеччині лідерство, на яке ви заслуговуєте і яким ваші нащадки тільки пишатимуться. Підтримайте нас, підтримайте мир, підтримайте кожного українця. Зупиніть війну, допоможіть нам зупинити її!».


Президент України нагадав, що за три тижні російського вторгнення загинули тисячі українців. «Росія бомбардує наші міста, руйнуючи все, що є в Україні. Усе – житлові будинки, лікарні, школи, церкви – все. Ракетами, авіабомбами, реактивною артилерією. За три тижні загинуло дуже багато українців, тисячі. Окупанти вбили 108 дітей. Посеред Європи, в нас, у 22-му році», – сказав він.


За словами глави української держави, зараз Європу розділяє стіна, через яку не всі розуміють те, що переживають українці.

«Ви все це можете побачити. Якщо підніметеся над цією стіною. Якщо згадаєте, що означав для вас Берлінський повітряний міст. Який можна було створити, тому що небо було безпечним. З неба вас не вбивали. Як зараз у нашій країні, коли ми не можемо зробити навіть повітряний міст! Коли небо дає хіба що російські ракети та авіабомби», – сказав він.


Водночас Зеленський подякував усім, хто надає підтримку Україні.

«Я вдячний вам. Звичайним німцям, які щиро допомагають українцям на вашій землі. Журналістам, які роблять свою справу чесно, показуючи все зло, яке Росія принесла до нас. Вдячний тому німецькому бізнесу, який поставив мораль і людяність вище за бухгалтерію. Вище за економіку. …І вдячний політикам, які все ж таки намагаються зламати цю стіну. Які між грошима Росії та смертями українських дітей обирають життя», – підкреслив український президент.

У залі засідань були присутні деякі урядовці, зокрема канцлер Німеччини Олаф Шольц. Присутні аплодували лідеру української держави стоячи.

На гостьовій трибуні – посол України в Німеччині Андрій Мельник та співробітники посольства.

Як заявила головуюча на засіданні Катрін Герінг-Еккарт, світ здригається від того, як РФ вбиває жінок та дітей, руйнує українські села та міста.

«Пане президенте, ваша країна обрала демократію і саме цього боїться Путін… Свобода – подарунок, за який треба завжди боротися», – цитує її «Укрінформ».

Свою промову вона завершила українською мовою: «Разом нас багато, нас не подолати».

Залиште свій коментар