Запобігти нападу РФ. Байден поговорив з Путіним і Зеленським: підсумки

Запобігти нападу РФ. Байден поговорив з Путіним і Зеленським: підсумки

Президент США Джо Байден провів телефонні переговори з президентами Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським. Глава Білого дому дав зрозуміти, що Сполучені Штати і союзники дадуть рішучу відповідь, якщо Росія продовжить вторгнення в Україну, сторони продовжать діалог щодо «гарантій безпеки».


Підсумки розмов лідерів у матеріалі РБК-Україна.

Чому Байден дзвонив лідерам РФ і України

Інформація про концентрацію російських військ біля кордонів України почала з’являтися в західних ЗМІ в листопаді. За даними Ради безпеки і оборони України, Росія зараз зосередила 122 тисяч військових в межах 200 кілометрів від кордону. Кремль заявив, що РФ має повне право переміщати збройні сили всередині країни.


При цьому, за даними Reuters, Росія за останні тижні направила в тимчасово окуповані райони Донецької та Луганської областей десятки тисяч найманців. Таким чином, Москва намагається посилити оборону проти Збройних сил України на тлі зростання напруженості у відносинах між РФ і Заходом.

Разом з тим президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність введення «потужних» санкцій проти РФ, щоб не допустити ескалації ситуації на кордоні.


У грудні РФ оприлюднила свої пропозиції для НАТО щодо «гарантій безпеки» в Європі. Серед них є вимога відмовити Україні в перспективі вступу до Альянсу. У разі відмови Москва піде на військову відповідь НАТО, якщо Альянс продовжить наступати на «больові точки».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс ніколи не піде на компроміси з Росією про право України «вибирати свій шлях» і вступити в блок. При цьому НАТО готове до діалогу з РФ в Раді Росія — НАТО, засідання якої відбудеться вже 12 січня.


Наприкінці грудня стало відомо про підготовлювану телефонну розмову президентів США і РФ щодо «гарантій безпеки». Пізніше з’явилася інформація про дзвінок Байдена і президента України Володимира Зеленського за підсумками переговорів між Вашингтоном і Москвою.

Про що говорили Байден і Путін

 • Байден закликав Путіна до деескалації ситуації навколо України;
 • Байден пригрозив наслідками, якщо Росія вирішить вдертися в Україну;
 • Байден підтримав дипломатичні зусилля для врегулювання ситуації, зокрема майбутні переговори щодо «гарантій безпеки»;
 • Байден заявив, що без деескалації ситуації досягти прогресу в переговорах не вдасться;
 • Путін попередив, що Росія буде домагатися результату по «гарантіям безпеки»;
 • Путін пригрозив розірвати відносини з США у разі нових санкцій проти Росії.

Головне з розмови Байдена з Зеленським

 • Байден дав зрозуміти, що Сполучені Штати, союзники і партнери дадуть рішучу відповідь, якщо Росія продовжить вторгнення в Україну;
 • Байден підкреслив прихильність Сполучених Штатів і союзників і партнерів принципу «нічого про Україну без України»;
 • Байден висловив підтримку заходам активної дипломатії для просування виконання Мінських угод;
 • Зеленський заявив, що перша міжнародна розмова року з Джо Байденом доводить особливий характер відносин США і України;
 • Україна і США використовують всі можливості для деескалації ситуації на кордоні.
Залиште свій коментар