Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов в ефірі національного телемарафону, інформує 24 Канал. Він також зауважив, що проблеми з боєприпасами є не лише в ЗСУ, а й в росіян.

За словами Данілова, західні партнери почали будувати додаткові потужності, але виробництво неможливо налагодити за короткий термін.


Наші приватні компанії також займаються цим питанням, замовили обладнання, яке вже монтують на підприємствах. Найближчим часом ми побачимо нарощування виробництва, держава тут сама не впорається,
– сказав Данілов.

Секретар РНБО також наголосив, що такої витрати боєприпасів не було з часів Другої світової війни, але висловив упевненість, що Україна зможе вирішити цю проблему разом із партнерами.


Чому важливо налагодити виробництво в Україні

Щодо виробництва боєприпасів саме на території України Данілов пояснив, що це одне із прохань держави під час перемовин з приватними компаніями.

Майте на увазі, що не на усій території України іде активне ведення бойових дій. Ми розробили продукт і представили відповідним інституціям. Бізнес є бізнес – вони зацікавлені теж. Наша умова, побажання – виробництво саме тут, в Україні. Нам треба забезпечувати економіку,
– наголосив Данілов, запевнивши у безпечності і раціональності цього рішення.

Військова допомога від партнерів: актуально

  • Норвегія повідомила, що об’єднує зусилля зі Швецією і Данією для закупівлі артилерійських боєприпасів для України, вони надійдуть у 2024 році.
  • Компанія Rheinmetall отримала ще одне замовлення на артилерійські снаряди у межах рамкової угоди з Бундесвером. Замовником є уряд Німеччини, а всі боєприпаси призначені для України.