За покупку «липового» COVID-сертифіката – до в’язниці: в Раді схвалили законопроєкт

За покупку «липового» COVID-сертифіката – до в’язниці: в Раді схвалили законопроєкт

За підробку сертифіката про вакцинацію в Україні жорстко каратимуть багатотисячними штрафами та в’язницею до 3-х років. Кримінальна відповідальність загрожує не лише виробникам «липових» документів, а й звичайним українцям, які куплять та використовуватимуть фейковий COVID-сертифікат.


Відповідні зміни до Кримінального кодексу містяться у законопроєкті № 6084, який було ухвалено Верховною Радою у першому читанні. За його підтримку народні депутати віддали 282 голоси (щоб ознайомитись з результатами поіменного голосування, доскрольте новину до кінця). Про це свідчить трансляція засідання на офіційному каналі Ради у YouTube.

Законопроєктом пропонується запровадити новий вид кримінальної відповідальності в Україні – за підробку документів щодо проведення профілактичної вакцинації. Зокрема:


  • За використання особою підробленого документа про вакцинацію загрожує від 17 000 до 34 000 грн штрафу або в’язниця до 2-х років.
  • Медпрацівника покарають штрафом від 34 000 до 68 000 грн або відправлять до в’язниці на строк від 1 до 3 років за внесення неправдивої інформації в електронну систему МОЗ про проведення вакцинації.
  • За виготовлення та розповсюдження підроблених сертифікатів про вакцинацію можна буде отримати до 3 років обмеження волі або штраф у розмірі від 85 000 до 170 000 грн.
У Раді вирішили посилити покарання за підробку COVID-сертифікатів

Для того, щоб норми законопроєкту почали діяти, його ще належить ухвалити Верховною Радою у другому читанні та загалом. Депутати мають намір це зробити вже найближчим часом.

Навіщо це потрібно?


Документ було внесено до парламенту Кабінетом міністрів. Його автором виступило Міністерство охорони здоров’я, де необхідність ухвалення законопроєкту пояснюють виконанням рішення РНБО від 30 липня 2021 року «Про стан національної системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою«.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, в Україні почастішали випадки виявлення фальшивих документів, які стосуються вакцинації від СОVID-19. Відсутність відповідальності за такі дії створює умови для розвитку підробки таких документів.


А це несе пряму загрозу життю та здоров’ю українців. Такі злочини повинні бути відповідно покарані, пояснив у коментарі OBOZREVATEL народний депутат України від партії «Слуга народу» Олексій Устенко.

«Не забуватимемо, що це не просто злочини, а злочини проти людського життя, тож покарання має бути серйозним… Ми не можемо заплющувати очі на такі явища, як підроблені сертифікати», – сказав Устенко.

Він нагадав, що вакцинація потрібна, щоб захистити українців від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби. І той факт, що біля пунктів вакцинації вишикувалися черги, він вважає добрим знаком, адже в майбутньому колективний імунітет дозволить зняти обмеження.

«На жаль, не всі розуміють усю серйозність пандемії, що має світові масштаби… Вакцини вистачає, і колективний імунітет – лише питання часу, коли ми зможемо зняти всі обмеження», – підкреслив депутат.

Вакцинація і сьогодні дозволяє відвідувати громадські місця навіть у «червоних» зонах. Вважається, що такий режим дозволяє не лише мотивувати населення вакцинуватися, а й дає економіці можливість не зупинятися.

 

Залиште свій коментар