ЄС пригрозив Росії відключенням від SWIFT і зупинкою «Північного потоку-2»: про що йдеться в новій резолюції

ЄС пригрозив Росії відключенням від SWIFT і зупинкою «Північного потоку-2»: про що йдеться в новій резолюції

У Європарламенті закликають ЄС дати відсіч РФ, якщо вона продовжить вести свою агресивну політику. Євросоюз повинен продовжувати підтримувати держави «Східного партнерства», такі як Україна і Грузія, та просувати європейські реформи і основні свободи в регіоні. Також євродепутати закликають зупинити «Північний потік-2».
ЄС повинен зменшити енергетичну залежність від Росії, як повідомляє прес-служба Європарламенту 16 вересня. Євродепутати хочуть, щоб регіон нарощував свій потенціал «по виявленню і припиненню потоків брудних грошей з Росії».

У тексті також йдеться, що газопровід «Північний потік-2» ризикує посилити домінування Росії та залежність ЄС від російського газу. Також він піддає Україну агресії РФ і повинен бути негайно зупинений, навіть якщо його будівництво завершено.


У резолюції Європарламенту йдеться, що ЄС необхідно скоротити свою залежність від російського газу, нафти та іншої сировини, по крайней мере, поки президент РФ Володимир Путін перебуває при владі. Крім того, європейський зелений курс і збільшення кількості нових ресурсів відіграватимуть вирішальну геополітичну роль в досягненні цього.

Крім цього, ЄС повинен бути готовий використовувати свої важелі впливу і закликати до виключення Росії з платіжної системи SWIFT. Так можна утримати російську владу від подальшої агресивної поведінки.«ЄС повинен бути готовим до поступового припинення імпорту нафти і газу з Росії, якщо російська влада продовжує свої погрози на адресу держав-членів і військові дії проти сусідніх країн Східного партнерства», – йдеться в повідомленні.

При необхідності Євросоюз може вводити санкції проти Росії. Резолюцію схвалили 494 голосами. «Проти» проголосували 103 євродепутати, 72 – утрималися.

Залиште свій коментар


Loading...