Як відправити 10 тис. грн родичу і не потрапити під банківський моніторинг: роз’яснення НБУ

Як відправити 10 тис. грн родичу і не потрапити під банківський моніторинг: роз’яснення НБУ

Українець, який хоче переказати 10 тис. грн родичу, найімовірніше, під фінансовий моніторинг не потрапить. Однак готівкою за допомогою термінала анонімно відправити таку суму одним платежем не вдасться.

Про це йдеться в роз’ясненні НБУ, опублікованому на офіційному сайті. «Якщо громадянин має ці кошти на своєму рахунку, то краще здійснити безготівковий платіж на рахунок знайомого або родича. Такі платежі здійснюються, як і раніше, без обмежень щодо суми», – йдеться в роз’ясненні.

Власники банківських рахунків уже ідентифіковані та перевірені банками, які відкривали їм такі рахунки. Якщо ж є готівка, то переказати гроші можна:  • у відділенні банку, маючи із собою паспорт;
  • через пристрої з функцією прийому готівки – термінали самообслуговування, банкомати, які технологічно зможуть забезпечити верифікацію платника.

Без верифікації переказувати можна суму до 5000 грн. Зазначимо, згідно з правилами фінансового моніторингу, банки зобов’язані проводити верифікацію на суму від 400 тис. грн, але можуть робити це і з незначними, але підозрілими сумами. Під особливо пильною увагою – платежі готівкою.

Залиште свій коментарLoading...