Як примусити Путіна закінчити війну: генерал озвучив спосіб

Як примусити Путіна закінчити війну: генерал озвучив спосіб

Допоки Україна не стала членом НАТО, в умовах війни Росії їй спільно із союзниками необхідно забезпечувати свою безпеку шляхом воєнного та політичного балансування. США мають дати Кремлю чіткий сигнал, що за другу військову операцію в Україні йому доведеться сплатити високу ціну.
Таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL висловив ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко. «Путіну будь-яким способом необхідно зберегти обличчя, він дуже пихатий і злопам’ятний. Тому треба балансувати військово-політично», – зауважив генерал.

За його словами, для країни-агресора важливо, щоб Альянс не розширився в Україну. Формальний аргумент полягає в тому, що так РФ нібито дбає про свою безпеку. «Але вони брехали, брешуть і будуть брехати. Поки Путін буде при владі – це точно», – підкреслив Романенко.


Водночас він запевнив, що в ситуації, що склалася, Україні необхідно робити ставку на отримання статусу стратегічного союзника США поза НАТО, а також на новий альянс за участю Великобританії та Польщі.

«За умови наявності статусу союзника поза НАТО простіше вирішуються питання забезпечення зброєю. Якщо Україна не в НАТО, вона має стати таким союзником», – сказав генерал.


За його словами, формально не вступивши до НАТО, Україна дозволить Путіну зберегти обличчя всередині країни та дасть змогу заявити, що мету «спецоперації» – війни проти України – досягнуто. Далі може бути підписання певних домовленостей, які призведуть до закінчення війни.

Водночас Романенко наголосив, що принципове питання сьогодні таке: чи піде країна-агресор на другу наступальну операцію в Україні чи віддасть перевагу дипломатичному шляху припинення цієї війни.

«США варто давати сигнали Росії про те, що, наприклад, якщо вони підуть на другу операцію, вони будуть вводити морську блокаду. Щоб вони бачили, що санкції наростатимуть – і ситуація для Росії ставатиме все гіршою і гіршою», – підкреслив він.

Залиште свій коментар