У тимчасово окупованому Бердянську росіяни вбили двох неповнолітніх хлопців за їхню проукраїнську позицію. Загарбники раніше їх переслідували.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що двоє хлопців 2006 року народження, Тигран Оганнісян і Микита Ханганов, вступили в бій з окупантами — знищили військового РФ та колаборанта-поліцейського. Після перестрілки загарбники заявили про «ліквідацію» хлопців.


«Раніше хлопці та їхні сім’ї піддавалися переслідуванню. Згодом одного з них, Тиграна Оганнісяна, викрали з дому. Його жорстоко допитували та піддавали катуванням із застосуванням електричного струму», — написав омбудсман у Telegram.

Лубінець зазначає, що напередодні підлітки отримали обвинувачення від Слідчого комітету РФ у нібито підготовці диверсії на залізниці і їм загрожувало до 20 років позбавлення волі.«Коли ситуація набула розголосу Європарламент вимагав відпустити хлопців на контрольовану Україною територію  – росіяни їх не відпустили. Ми зі своєї сторони намагалися повернути хлопців додому різними шляхами», — зазначає Лубінець.

Він зазначає, що сьогодні ж двоє 16-річних хлопців стали героями, один з них сказав свої останні слова: «Слава Україні». Уповноважений з прав людини вказав, що  весь світ має зрозуміти, що щоденно на окупованих територіях порушуються права людини і поки Україна не поверне свої території це буде продовжуватися й продовжуватися.