Взяли хитрістю: як українські профі ліквідували російських снайперів на Донбасі (мапа)

Взяли хитрістю: як українські профі ліквідували російських снайперів на Донбасі (мапа)

Українські снайпери переважно працюють на відстані близько кілометра.


Проти снайперів бойовиків, які обстрілюють позиції українських військових, найефективніше застосовувати міномети. Основне завдання снайперів — виявити позиції, з яких можуть вести обстріли та ліквідувати пріоритетні цілі. Для спостереження використовують систему «камера-екран», в Україні замість спеціальних комплексів для цього часто прилаштовують звичайні предмети, наприклад, фотоапарати, а вночі — тепловізійний бінокуляр.

Про це розповів виданню Тexty інструктор із підготовки снайперів фонду «Повернися живим» Руслан Шпакович.


За його словами, при виявленні потенційної цілі — на позиції прямують один або два снайпери та ведеться відеофіксація. У середньому снайпери стріляють на відстань близько кілометра, хоча результат показували і на відстані вдвічі більше. У роботі снайпера є певна частка везіння, адже навіть незначний вітер впливає на траєкторію пострілу.

Шпакович розповів, що 90% українських підготовлених снайперів забезпечені зброєю, але її закуплено волонтерами. В українських військових деяким секретам навчаються навіть американські. Наприклад, використовувати глушник, щоб гасити спалах від пострілу.


Залиште свій коментар