Відповідне рішення схвалив Печерський суд міста Києва. Там Віктору Януковичу обрали запобіжний захід у вигляді арешту.


Утікав на російських гелікоптерах

Такий запобіжний захід експрезиденту-втікачу Януковичу обрали у справі про організацію незаконного переправлення осіб через кордон.

За даними слідства, у 2014 році експрезидент Янукович спільно зі співробітниками Управління державної охорони та представниками Росії організував незаконний виліт громадян з України.


23 лютого 2014 року з околиць села Урзуф Донецької області сам експрезидент та ще щонайменше 20 людей вилетіли на трьох гелікоптерах збройних сил Росії.

На російських гелікоптерах українські втікачі на чолі з Віктором Януковичем прибули до міста Анапа в Краснодарському краї Росії.


Справу проти експрезидента розслідує Державне бюро розслідувань. Відповідно до чинного законодавства, у ній Віктору Януковичу загрожує від 5 до 7 років ув’язнення. Також стаття передбачає можливі обмеження на зайняття певних посад терміном до трьох років.

Вирок Януковичу за держзраду

  • Експрезидент-втікач Віктор Янукович після масових розстрілів активістів під час Революції Гідності втік до Росії. Верховна Рада усунула його з посади та призначила виконувачем обов’язків спікера парламенту Олександра Турчинова. Через кілька днів Росія почала окупацію Криму, а згодом – війну на Донбасі.
  • У січні 2019 року Віктора Януковича засудили до 13 років ув’язнення за державну зраду.
  • Також мовилось про співпрацю з Росією щодо ведення агресивної війни проти України.
  • Захисники експрезидента кілька разів подавали апеляції на це рішення. Останнє звернення надійшло до Верховного Суду.
  • 6 грудня 2021 року Верховний Суд остаточно затвердив вирок експрезиденту-втікачу Віктору Януковичу. Рішення попередньої інстанції залишили без змін.