Віталій Портников: «Чорна мітка» для Зеленського. За що Кремль ненавидить українського президента

Віталій Портников: «Чорна мітка» для Зеленського. За що Кремль ненавидить українського президента

У Києві намагаються применшити значення образливої статті заступника голови Ради безпеки Росії, колишнього президента країни Дмитра Медведєва, намагаються довести, що таким чином Медведєв хоче “повернутися до великої політики”
У Москві, навпаки, дають зрозуміти, що стаття Медведєва санкціонована, її схвалив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. І зрозуміло, що заяву Пєскова погоджено із Путіним. Та й сама стаття Медведєва узгоджена. Це те, що Путін думає про Зеленського. Але поки що не хоче сказати, – пише Віталій Портников у блозі на «Еспресо».

Поява статті теж не є випадковою. Її опублікували якраз тоді, коли президент Франції Еммануель Макрон і федеральна канцлерка Німеччини Ангела Меркель проводили окремі відеоконференції із президентами України і Росії в спробі добитися проведення “нормандського саміту”. І тоді, коли у Москві очікують приїзду заступниці державного секретаря США Вікторії Нуланд, з якою збираються обговорювати Україну. Це не просто образа українського президента і української політичної еліти. Це ясний сигнал — про майбутнє України говоритимемо з Заходом. Саму Україну суб’єктом переговорів не вважаємо. Тому теоретично можна і “нормандський саміт” провести, але якщо тільки Кремль і Захід домовляться про спільний тиск на Україну.


Що ж стосується самого Зеленського, не потрібно сумніватися – у Кремлі його тепер ненавидять. І вважають навіть не ворогом – вважають зрадником “русского мира”, а до зрадників у путінському оточенні ставляться інакше, ніж просто до ворогів. Зеленського ненавидять за те, що не виправдав очікувань 2019 року – не капітулював. За те, що продовжує боротися з Медведчуком – путінським “смотрящим” за Україною. За те, що виступає з патріотичною риторикою – саме її Кремль називає “націоналістичною”.

Тому Зеленського і його найближчих соратників будуть знищувати – тут вже не сумнівайтеся. І самих по собі — я допускаю замахи, отруєння, диверсії, оприлюднення компрометуючих матеріалів різного характеру. І разом з Україною – тут на черзі не тільки можлива ескалація на Донбасі, а й нова газова війна. “Газпром” зробить все для того, щоб Україна цієї зими замерзла, нехай навіть разом з Європою. Ну й підніме ціни на газ так, щоб знищити те, що ще залишилося від українського бюджету.При цьому сам Зеленський намагається не помічати цієї небезпеки – або й справді нічого не розуміє у російському ставленні і до нього, і до країни, якою він керує. У ситуації, коли потрібно консолідувати патріотичні сили, влада продовжує думати про боротьбу з Порошенком. У ситуації, коли необхідно сприяння союзників, влада ігнорує їхні заклики до відновлення реформ і намагається обвести Захід навколо пальця. Дивовижно!

Якщо Зеленський не хоче подумати про власну безпеку і про власне майбутнє – це його особистий вибір. Але йому варто було б подумати про безпеку і майбутнє країни, президентом якої він є. Кремль вже надіслав йому “чорну мітку”. Зеленському потрібно захистити країну від наслідків цього очевидного сигналу.

 

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

ДЖЕРЕЛО: espreso.tv
Залиште свій коментар


Loading...