Тож Європейський Союз розглядає режим Олександра Лукашенка у Білорусі як співагресора у війні Росії в Україні.


Режим Лукашенка у Білорусі – співагресор

Відповідна заява Євросоюзу прозвучала під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ 7 березня у Відні, Австрія. Головні тезиси цієї заяви:

  • війна Путіна в Україні – це грубе порушення норм міжнародного права, а також статуту ООН,
  • ця війна розхитує європейську та глобальну безпеку та стабільність.
  • Резолюція Генасамблеї ООН, ухвалена минулого тижня, продемонструвала єдність міжнародної спільноти, яка одним фронтом виступила проти агресивної війни Росії в Україні.
  • Росія, за участі режима самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, який визначають як співагресора, несе повну відповідальність за жертви серед людей, поранення та руйнування в Україні.

Європейський Союз вимагає від Росії негайно припинити військові дії в Україні, вивести свої війська з території країни та поважати територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України. Крім того, офіційна Москва має відмовитися від розповсюдження дезінформації та кібератак.У ЄС повторно закликали Білорусь не підтримувати агресію Росії проти України та дотримуватися власних міжнародних зобов’язань. Євросоюз без вагань підтримує право держави Україна на самооборону, як і намагання ЗСУ щодо захисту територіальної цілісності та народу України, згідно зі статтею 51 Статуту ООН.