Вакцинація проти коронавірусу зберегла 18 тис. життів українців – Ляшко Б

Вакцинація проти коронавірусу зберегла 18 тис. життів українців – Ляшко Б

Вакцинація проти COVID-19 зберегла 18 тис. людей. Про це 24 січня у Facebook написав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
«За математичним моделюванням даних, саме стільки життів удалося врятувати з початку вакцинальної кампанії завдяки зробленим щепленням. Це ще раз нагадує нам про те, що вакцинація є дієвим захистом від тяжкого перебігу хвороби і смерті», – наголосив глава МОЗ.


Ляшко нагадав, що зараз в Україні доступні вакцини проти коронавірусу, а також бустерна доза вакцини, яка допоможе посилити захист проти COVID-19.

В Україні станом на 24 січня одну дозу вакцини ввели 15,1 млн осіб, дві дози – 14,4 млн, бустерну дозу ввели 208,7 тис. українців.


Від початку епідемії у країні померло 99,2 тис. громадян.

Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (Coronavac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також українцям роблять щеплення вакциною від Moderna (Spikevax), хоча її поки що не зареєстровано у країні.


Кампанія з вакцинації в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. Зараз можуть зробити щеплення всі охочі віком від 12 років. Також в Україні дозволили введення третьої (додаткової) дози вакцини проти коронавірусу людям із тяжкими захворюваннями, громадянам почали її вводити 16 грудня.

22 грудня МОЗ дозволило третю ревакцинальну дозу вакцини медикам та працівникам будинків інтернатного типу. 6 січня МОЗ України дозволило бустерну дозу вакцини проти коронавірусу всім охочим віком від 18 років. Її можна ввести не раніше ніж за шість місяців після завершення основного курсу вакцинації.


20 січня 2022 року в МОЗ оголосили про початок нового спалаху коронавірусної інфекції.

Залиште свій коментар