В українки з картки ПриватБанку таємно списали 32 тисячі: банк не допоміг, але гроші повернув Apple

В українки з картки ПриватБанку таємно списали 32 тисячі: банк не допоміг, але гроші повернув Apple

В українки з картки ПриватБанку списали 32 тис. грн за оплату підписок на iTunes (медіаплеєр, який належить компанії Apple). Вона поскаржилася в банк і отримала відповідь: мабуть, даними карти заволоділи шахраї, вони купили підписки.


Незважаючи на скарги до кіберполіції та до «Привату», гроші їй так і не повернули. Тоді клієнтка банку звернулася безпосередньо до Apple, описала ситуацію та отримала назад свої 32 тис. Про це сама жертва шахраїв написав на спеціалізованому сайті Мінфіну.

«З картки пішло понад 32 тис. грн. Добре, що телефон був у цей час у руках і побачила, що відбувається. Відразу заблокувала картку, але гроші вже пішли. У виписці показано, що сплачено цифрові товари: APPLE.COM/BILL, ITUNES.COM. Виглядає як автоматична підписка, при якій не вимагають підтвердження оплати. Справа в тому, що такої підписки не маю і не уявляю, які цифрові товари стільки коштують», – обурилася клієнтка.


У банку оформили заявку і запропонували чекати протягом 120 днів відповіді: чи зможуть повернути кошти. Проте вже за тиждень жінка сама звернулася до компанії, послуги якої придбали шахраї, та повернула свої кошти.

«Заслуг банку тут немає, навіть повідомлення про зарахування не відправили, тому бути їхнім клієнтом більше немає бажання», – підсумувала жінка. На таке повідомлення співробітники «Привату» відповіли:


«Якщо ви не проводили прив’язку картки на сайті, то це зробив хтось інший, що в свою чергу може означати лише одне – дані картки відомі третім особам з необережності або завдяки витонченішим методам».

Нагадаємо, OBOZREVATEL ще півроку тому писав про подібну схему, а також повідомляв про неї пресслужбу ПриватБанку. Тоді одразу двоє незв’язаних між собою читачів розповіли, що з їхньої карти «Привату» списали кошти.


Наприклад, у пенсіонерки щодня списували від 150 до 1000 грн. За даними виписки фінустанови, жінка нібито платила за онлайн-ігри, при цьому вона не давала на це дозвіл, користується кнопковим телефоном без інтернету і нікому не передавала свою картку.

Залиште свій коментар